[Žinios trumpai] Medvedevas tiesiog įsiuto dėl Italijos taikos plano: pagrasino ne tik Ukrainai, bet ir Baltijos šalims su Lenkija  ()

Buvęs Kremliaus vadovas mano, kad Krymas, kaip Ukrainos dalis, yra „grėsmė Rusijos teritoriniam vientisumui“, grasino pakeisti „karinės operacijos“, kurios tikslas būtų visiškas šalies užgrobimas, scenarijų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Rusijos Federacijos Saugumo Tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas sureagavo į siūlomą Italijos taikos planą, kuriame siūloma Krymą ir Donbasą palikti Ukrainos dalimi kaip autonomiją.

Tačiau Kremlius neįvertino tokio įvykių posūkio ir pavadino tokį planą „akivaizdžiu kliedesiu“ ir „grėsme Rusijos teritoriniam vientisumui, taip pat pretekstu pradėti visavertį karą“. Medvedevas apie tai rašė „Telegram“.

„Neseniai pasižymėjo Italija, kuri, pasak Italijos spaudos, per savo užsienio reikalų ministeriją JT generaliniam sekretoriui Guterresui perdavė keturių etapų planą dėl taikaus susitarimo Ukrainoje. Tai Ukrainos netikros žinios“, – sakė D. Medvedevas.

Ukrainos neutralus statusas ir įstojimas į ES

Dmitrijus Medvedevas teigė, kad neutralus statusas siūlomame dokumente yra teisingas, tačiau pridūrė, kad Ukraina niekada nebus priimta į ES ir ten jos niekas nelaukia. Jis tvirtina, kad Ukrainos siekius ES palaiko „beprotiški Lenkijos valdovai“, neva planuojantys užgrobti šalies vakarus ir „pamišusios Baltijos šalys“, „susilpusios dėl savo pačių rusofobinio viduriavimo“, kad padidintų savo pačių politinį svorį.

Donbaso autonomija

Medvedevas Donbaso autonomiją Ukrainoje pavadino „akivaizdžiu apgaulės būdu“. Jis teigė, kad sprendimas dėl regiono „liaudies respublikų“ likimo esą priimtas galutinai ir jos nebus grąžintos Ukrainai.

Krymas yra Ukrainos dalis

 

Buvęs Rusijos prezidentas visišką Krymo pusiasalio autonomiją Ukrainoje pavadino „tiesiogine grėsme Rusijai“ ir „pretekstu pradėti visavertį karą“.

„Rusijoje nėra ir niekada nebus politinės jėgos, kuri sutiktų net diskutuoti apie Krymo likimą. Tai būtų tik nacionalinė išdavystė", – sakė jis.

Dmitrijus Medvedevas taip pat pagrasino pakeisti „karinės operacijos“ scenarijų į visišką Ukrainos užgrobimą, reaguodamas į tai, kad Kijevas neva nenori taikos derybų, o tikisi ginklų ir pinigų iš Vakarų šalių.

Ką siūlo Italija

Gegužės 19 d. Italijoje buvo pristatytas Ukrainos taikos planas. Dokumentas numato kuo greitesnį Ukrainos įstojimą į Europos Sąjungą ir neprisijungimo statuso įtvirtinimą NATO klausimu. Be to, iniciatyva numato Krymo ir Donbaso, kaip Ukrainos dalies, autonomiją. Planas apima tarptautinių organizacijų, tokių kaip ES, G7 ir Jungtinių Tautų, pagalbą.

 

Dokumentas jau perduotas JT generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui. Ugnies nutraukimą Ukrainoje siūloma nustatyti globojant Jungtinėms Tautoms, taip pat pasirašyti daugiašalę sutartį dėl taikos ir saugumo Europoje. Ji turi užtikrinti ginklų kontrolę ir užkirsti kelią būsimiems konfliktams.

Gegužės 23 dieną Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė gavusi Italijos pasiūlymus ir juos svarstanti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(5)
(18)
(-13)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()