Rumunijos inžinerinis megaprojektas – 100 metrų ilgio daugiabučio perpjovimas ir perkėlimas: operacijos metu iš stiklinės neišbėgo nė lašas vandens! (Foto, Video)  (6)

Miesto planuotojai suplanavo didingą bulvarą, bet suprato, kad vienas iš daugiabučių pastojo jiems kelią. Sprendimas? Perkelti daugiabutį.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2023-04-30 Rumunijos inžinerinis megaprojektas – 100 metrų ilgio daugiabučio perpjovimas ir perkėlimas: operacijos metu iš stiklinės neišbėgo nė lašas vandens! (Foto, Video)  (6)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Komunistinėje Rumunijoje visur buvo pastatyti didžiuliai masyvūs sovietinio stiliaus daugiabučiai. Alba Julijos miesto planuotojai suplanavo didingą Transilvanijos bulvarą, bet suprato, kad vienas iš tų negražių daugiabučių pastojo jiems kelią. Sprendimas? Jie padalijo jį į dvi dalis ir perkėlė į skirtingas bulvaro puses.

Vieną iš didžiųjų miesto bulvarų teko išplėsti, tačiau specialistams trukdė daugiabutis. Todėl jie turėjo nuspręsti, ar nugriauti visą konstrukciją, ar ją perkelti. Tačiau kadangi konstrukciją perkelti buvo pigiau nei nugriauti ir atstatyti nuo nulio, nuspręsta ją perkelti.

Inžinieriai nutarė padalinti 7600 tonų daugiabutį į dvi dalis. Viena pusė buvo perkelta į dešinę bulvaro pusę, kita – į kairę.

 

Inžinieriai po daugiabučiu nutiesė geležinkelio bėgius ir ratus, ir naudodami hidraulinių kėliklių tinklą, pastatytą po pastatu, perkėlė daugiabutį 55 metrus, o 2 atskirti pastatai buvo perkeliami pasukti 33 laipsnių kampu.

Operacija prasidėjo 1987 m. gegužės 27 d. ir truko 5 valandas ir 40 minučių. Visa tai buvo padaryta su dar pastato viduje gyvenančiais gyventojais. Visos operacijos metu pastatas liko prijungtas prie visų komunikacijų (vandens, dujų, elektros, telefono ir nuotekų).

Tęsinys kitame puslapyje:




Miesto legendos byloja, kad dešimtys gyventojų, gerdami kavą ar alų, balkonuose stebėjo visą procedūrą.

Viena namų šeimininkė nusprendė ant savo balkono krašto pastatyti stiklinę vandens, tačiau iš jos neišsiliejo nė lašas vandens – tai įrodė, kad pastato judėjimas buvo itin sklandus.

 

Projekto sumanytojas buvo inžinierius Eugenas Iordăchescu, kuris nuo griovimo išgelbėjo dešimtis pastatų, įskaitant bažnyčias ir vienuolynus visoje šalyje.

Visos konstrukcijos pakėlimas paprastai atliekamas po konstrukcija pritvirtinant laikiną plieninį karkasą, kad būtų palaikoma konstrukcija.

Hidraulinių kėliklių tinklas pastatomas po rėmu ir valdomas vieningos pakėlimo sistemos, pakeliančios konstrukciją nuo pamato.

Senesnis, paprastesnių technologijų metodas yra naudoti statybinius kėliklius (domkratus), kurie sukami rankiniu būdu.

Rumunijos komunistų lyderis Ceausescu savo režimo metu siekė įgyvendinti plataus užmojo miesto planavimo programą „Sisteminimas“ (rumunų kalba: Sistematizarea).

 

Ceausescu buvo sužavėtas ideologinės mobilizacijos ir masinio prisitaikymo prie Šiaurės Korėjos „Juche“ ideologijos jo vizito Azijoje metu 1971 m., ir netrukus po to pradėjo kampaniją.

Nuo 1974 m. „Sisteminimas“ iš esmės apėmė esamų kaimų, miestelių ir miestų griovimą ir atkūrimą, visiškai ar iš dalies, siekiant užsibrėžto tikslo paversti Rumuniją „daugiašale socialistine visuomene“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(73)
(6)
(67)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (6)