Tai ne Ukraina. Karas atsinaujino. Puola Rusija. Kas dedasi (Žemėlapis, Video)  ()

Kovos Sirijoje buvo faktiškai įšaldytos nuo 2020 m. Tačiau po ketverių metų santykinės ramybės opozicijos pajėgos staiga sudavė galingą smūgį Alepo provincijai, kuriam Assado režimas tikriausiai nebuvo pasiruošęs.


Rusijos kariai Alepe 2016 m. gruodžio mėn.
Rusijos kariai Alepe 2016 m. gruodžio mėn.
© Mil.ru (CC BY 4.0) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:International_Mine_Action_Center_in_Syria_(Aleppo)_45.jpg

Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-11-30 Tai ne Ukraina. Karas atsinaujino. Puola Rusija. Kas dedasi (Žemėlapis, Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Sirijoje po 4 metų trukusios santykinės ramybės vėl prasidėjo aktyvūs karo veiksmai kaip užsitęsusio pilietinio karo dalis.

Lapkričio 27 d. opozicijos pajėgos iš Idlibo, besipriešinančios Bašaro al Assado režimui, pradėjo puolimą prieš didelį Alepo miestą, kurį, remiamas Rusijos pajėgų, Damaskas 2016 m. susigrąžino į savo kontrolę.

„Focus“ apžvelgia, kaip šalyje klostėsi pastarųjų dienų įvykiai ir kokias geopolitines pasekmes gali sukelti eskalacija.

Kovos pajėgos Sirijoje

Pilietinis karas Sirijoje kilo 2011 m., kai šalyje, „Arabų pavasario“ metu prasidėjo protestai prieš dabartinio prezidento Bašaro Assado režimą. Įtampa kilo dėl politinių ir etninių problemų, ją pakurstė ir tai, kad Sirija yra daugiatautė ir daugiareligė šalis, kurioje valdžia buvo sutelkta nedidelio alavitų elito rankose, o didžioji dalis gyventojų buvo sunitai.

Karo Sirijoje metu veikė daugybė pajėgų, kurias galima suskirstyti į kelias kategorijas:

  • Sirijos arabų armija (SAA) yra Assado režimo vyriausybės pajėgos, remiamos Rusijos, Irano ir iki šiol teroristinės organizacijos „Hezbollah“.
  • Opozicijos pajėgos arba Sirijos sukilėliai. Sukilėliai yra suskirstyti į dvi pagrindines grupes – nuosaikiąsias opozicijos pajėgas šalies pietuose, tiksliau Jordanijos ir Irako sandūroje, kur yra didelė JAV karinė bazė, ir sukilėlius šiaurėje, tarp kurių yra „Hajat Tahrir al Šam“ (HTS) ir Sirijos nacionalinė armija (SNA), globojama ir remiama Turkijos.
  • Džihadistų grupės. Tarp jų garsiausia yra „Islamo valstybė“ (ISIS), besipriešinanti  vyriausybės pajėgoms ir opozicijai.
  • Arabų grupės ir kurdai. Tai vadinamosios Liaudies savigynos pajėgos, kurios su JAV parama kontroliuoja šiaurės rytų Siriją ir kovoja su ISIS ir kiek mažesniu mastu su Assado režimu.

Konflikto paaštrėjimas

[Vokietija] Pamaitins net elektromobilį! Fantastiškos kainos mobilios energijos stotelės dirbs bent 10 metų. Ribotas kiekis (Video, „OUKITEL P2001 Plus“)
4317

Nuostabi kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Ribotas kiekis

Išsamiau

Lapkričio 27 d. rytą HTS pajėgos ir jų sąjungininkai iš kitų grupuočių pradėjo didelį puolimą Alepo provincijoje keliais frontais ir užėmė keletą svarbių pozicijų septyniuose miestuose.

Kariniai veiksmai sparčiai vystėsi ir tos pačios dienos vakare opozicijos pajėgos buvo už 7 km nuo paties Alepo. Netrukus paskelbta, kad jos įžengė į miestą.

Remiantis karo apžvalgininko, į atsargą išėjusio Izraelio gynybos pajėgų karininko Yigalo Levino, „sukilėliai atliko pirmąjį smūgį beveik be aukų, o smūgis buvo smogtas staiga, o tai pasėjo dezorganizaciją ir paniką Sirijos arabų armijoje“.

Pirmieji trofėjai

 

Po pirmosios sėkmės opozicijos pajėgos pradėjo skelbti apie paimtus belaisvius ir karo trofėjus. Tarp užgrobtos įrangos ir ginklų buvo Rusijos tankas T-72M1 ir pora pėstininkų kovos mašinų BMP-1, o tai netiesiogiai rodo Rusijos Federacijos ginkluotų grupuočių, kovojančių Assado režimo pusėje, pralaimėjimą.

Šiuo klausimu norime pridurti, kad oficialių Maskvos patvirtinimų nėra, tačiau kai kurie Rusijos kariškiai rašo, kad „buvo apsupta rusų specialistų“ grupė, yra informacijos apie nuostolius. Taip pat pabrėžiama, kad atakos metu besiginantys pabėgo, atverdami kelią puolėjams greitiems giliems prasiveržimams į priekį.

 

Mažas Sirijos kariuomenės pajėgų tankumas šioje srityje neleidžia organizuoti patikimos gynybos, rašo Rusijos šaltiniai. Be to, ekonominės krizės metu Sirjos režimo armija patiria rimtų degalų problemų. Dėl šios priežasties jau lapkričio 27 d. vakare pasigirdo pranešimų, kad sukilėliams pavyko perimti kontrolę 17 užimtų kaimų į vakarus nuo Alepo.

Tuo tarpu vyriausybės pajėgų pasipriešinimas vis dar buvo jaučiamas – į mūšį stojo Assado armijos artilerija, taip pat Rusijos aviacija.

Tęsinys kitame puslapyje:

Pasidalinkite su draugais
(11)
(0)
(11)

Komentarai ()

Susijusios žymos: