„Montuodami video žmonės turėjo keistis. Kadrai tiesiog per žiaurūs.“ Skelbiamas košmaras Lietuvoje (Video)  (32)

Gyvūnų žviegimas iš skausmo, jų talžymas bei dusinimas dujų kamerose. Tai slapta užfiksuoti kadrai iš aštuonių Lietuvos kailių fermų. Gyvūnų apsaugos organizacija „Tušti narvai“ pristato šokiruojantį tyrimą, kuris atskleidžia žiaurią Lietuvoje dėl puošmenų kankinamų gyvūnų realybę. „Montuodami vaizdus, tai darantys žmonės ne kartą turėjo keistis. Kadrai tiesiog per žiaurūs, tad žiūrintiems žmonėms emociškai buvo per sunku“, – pasakoja „Tuščių narvų“ vadovė Gabrielė Vaitkevičiūtė.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2023-05-30 „Montuodami video žmonės turėjo keistis. Kadrai tiesiog per žiaurūs.“ Skelbiamas košmaras Lietuvoje (Video)  (32)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Paviešintuose vaizduose iš aštuonių Lietuvos kailių fermų (filmuota 2019-2023 m.), matomi kraupūs gyvūnų gerovės pažeidimai. Jie užfiksuoti Mažeikių, Prienų, Panevėžio, Ukmergės, Kelmės, Šiaulių ir Kauno rajonuose esančiose fermose. Vaizduose matoma, kaip kailių fermų darbuotojai audines mėto, daužo, o tas, kurios iš paskutiniųjų nagais įsikimba į narvą ir nenori būti ištraukiamos, tiesiog visa jėga tampo. Matyti, kaip fermų darbuotojai tyčia gyvūnui siekia sukelti dar didesnį skausmą. Su gyvais padarais elgiamasi blogiau nei su šiukšlėmis. Paviešinti ir gyvūnų žudymo dujų kamerose vaizdai. Kailiniai žvėreliai blaškosi, šokinėja, draskosi bei bando ištrūkti. Galiausiai kūnai pradeda trūkčioti, tampytis ir gyvūnai uždūsta.

„Toks elgesys su gyvūnais yra sveiku protu nesuvokiamas ir nedovanotinas. Kailininkai šį procesą vadina migdymu. Ar jums tai panašu į migdymą? Tai, į ką dauguma žmonių net negali žiūrėti, yra standartinė praktika kailių fermose. Visose jose žudymo sezonas atrodo taip pat“, – pasakoja G. Vaitkevičiūtė.

Kasmetinis kailinių žvėrelių žudymas kailių fermose vyksta pavasario ir rudens metu. Pavasarį po kergimo uždusinami patinai, nes nebebūna reikalingi, o rudenį – visi gyvūnai, atrinkti kailiui.

Šiuo metu kailių fermas uždraudė jau 19 Europos valstybių. Šį sprendimą jau yra priėmusios kitos dvi Baltijos šalys, taip pat šiame sąraše – Austrija, Prancūzija, Airija, Jungtinė Karalystė, Nyderlandai ir kitos. Šio sprendimo, be Lietuvos, vis dar nepriėmė tik Rumunija, Bulgarija, Lenkija, Graikija ir Suomija.

Kailių fermų draudimas – mūsų rankose

„Fiksuotuose kadruose matyti pažeidimų, mat pagal Europos Sąjungoje galiojančius aktus žudant gyvūnus ir atliekant susijusius veiksmus jiems neturi būti sukeliama skausmo, nerimo ar kančių, kurių galima išvengti. Slapti kailių fermų vaizdo įrašai parodo visai kitą realybę. Kailių fermų darbuotojai tyčia, naudodami perdėtą jėgą sukelia gyvūnams skausmą ir kančias. Todėl bus kreiptasi į teisėsaugą, siekiant atsakomybėn patraukti taip su gyvūnais pasielgusius asmenis. Tačiau dabar svarbiausia, kad tokia veikla apskritai būtų uždrausta. Nebereikia dėl puošmenų kankinti gyvūnų“, – akcentuoja „Tuščių narvų“ vadovė.

 

Praeitą savaitę Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje svarstant Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis siekiama uždrausti kailių fermas Lietuvoje,  už kailių fermų draudimą pasisakė didžioji dalis parlamentarų. Todėl įstatymo projektas jau greitai turėtų būti svarstomas Seimo posėdžių salėje. Iš dešimties komiteto narių už kailių fermų draudimą pasisakė 6, susilaikė 2, o du posėdyje nedalyvavo.

 

Už gyvūnų apsaugą kovojanti organizacija „Tušti narvai“ skatina visuomenę parašyti Seimo nariams ir išreikšti lūkestį, jog jie balsuos už gyvūnus.

„Dabar yra tinkamiausias metas apsaugoti gyvūnus. Kiekvieną, kuriam svarbi jų gerovė, kviečiu parašyti laišką Seimo nariui. Dabar jūsų balsas už gyvūnus turi didžiausią galią pasiekti pokytį ir sustabdyti šią žiaurią industriją mūsų šalyje. Parlamentarų balsavimas už kailių fermų draudimą Lietuvoje priklausys nuo žmonių, kuriems rūpi gyvūnai, veiksmų“, – teigia G. Vaitkevičiūtė.

Parašyti Seimo nariui ir sustabdyti žiaurų elgesį su gyvūnais galite čia: www.parasykseimonariui.lt.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(12)
(12)
(0)

Komentarai (32)

Susijusios žymos: