Virtuali IBM infrastruktūra leis lankytis pas gydytoją neišeinant iš namų  (0)

Informacinių technologijų korporacija IBM kartu su partneriais Europoje pristatė naują virtualios infrastruktūros projektą „Trustworthy Clouds“ arba sutrumpintai „TClouds“. ES iš dalies finansuojamu projektu siekiama praktiškai pademonstruoti pažangią, saugią ir taupią viešųjų paslaugų infrastruktūrą, paremtą internetine kompiuterija (angl. – cloud computing).


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Įmonių ir akademinių bendruomenių iš septynių Europos Sąjungos šalių konsorciumas kartu su IBM sieks pritaikyti modernias informacines sistemas dviejose srityse – energijos tiekimo bei sveikatos apsaugos. 

Portugalijos specialistai praktiškai išmėgins sumanias energijos matavimo ir tiekimo realiu laiku sistemas, skirtas efektyviam viešųjų erdvių apšvietimo kontroliavimui. „TClouds“ leis įsitikinti, kaip pasitelkus internetinę kompiuteriją, galimą taupyti energiją, o taip pat užtikrinti sistemos saugumą nuo gedimų ar įsilaužėlių.

Taip pat internetinės kompiuterijos sistemos bus įdiegtos Italijos Milano miesto San Raffaele ligoninėje. IBM sprendimai leis bazines medicinos paslaugas pacientui suteikti jo paties namuose. Pasitelkus šią sistemą, ligoninės gydytojai galės apžiūrėti, įvertinti už ligoninės ribų esančio paciento būklę bei konsultuoti jį arba skirti reikiamus vaistus. Ligoninėje įdiegtos sistemos atskleis ir internetinės kompiuterijos saugumo galimybės, o taip pat gebėjimą užkirsti kelią privačios paciento informacijos nutekėjimui.

Ekspertų teigimu, užtikrinti duomenų ir informacijos saugumą energetikos, sveikatos ar panašiose paslaugų sferose, naudojančiose internetinę kompiuteriją, yra vienas didžiausių iššūkių šių sistemų kūrėjams. Daugiau keblumų apsaugant informaciją vadinamuose „internetiniuose debesyse“ kyla dėl to, kad duomenys čia laikomi ne vidiniuose organizacijos serveriuose, o išorėje esančiose saugyklose, pasiekiamose internetu.

„TClouds“ projekto sumanytojai sprendimą informacijos saugumui rado patobulintoje internetinės kompiuterijos sistemų projektavimo schemoje, specialistų vadinamoje „debesų debesiu“ (angl. Cloud of Clouds). Tokioje schemoje numatyta daugiau atsarginių prieigų prie informacijos ir jos atkūrimo mechanizmų. Be to, „TCloud“ naudojamos sistemos suprojektuotos taip, kad galėtų pačios nuotoliniu būdu įvertinti atskirų savo dalių saugumo būklę bei integralumą.

„Šiandien priėjimo prie informacijos bei duomenų galimybės yra didelės kaip niekad anksčiau, - teigia IBM Lietuva vadovas Irmantas Kandratavičius, - „tačiau kartu tokios galimybės didina su saugumu ar duomenų netekimu susijusią riziką. „TCloud“ projektu siekiama parodyti, kad ypač svarbiose informacinėse sistemose naudojant internetinės kompiuterijos technologijas saugumo spragų skaičių galima žymiai sumažinti, o kartais ir visai panaikinti. Be to, tokios technologijos daug efektyvesnės įgyvendinant sumanesnės sveikatos apsaugos ir energijos tiekimo paslaugas“.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: