Bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatai – tik pusė tiesos (0)
Švietimo ir mokslo viceministrės Nerijos Putinaitės teigimu, per pirmąjį priėmimo etapą išdalyti visi universitetams skirti krepšeliai, kolegijose jų liko tik vienoje – menų kryptyje.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Krepšelių neliko, kadangi jų poreikis buvo didesnis, nei buvo lėšų, išskyrus kolegijose į menų vienos iš krypčių grupės - šokio - specialybę“, - BNS tarnybai sakė viceministrė.
Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius antradienį sakė, kad jį „džiugina ryškėjanti kolegijų lyderystė, kuriose konkursinio balo kartelė pakelta į aukštesnį lygį negu kai kurių universitetinių studijų“.
Šiemet gerokai išaugusį priėmimą į kai kurias privačias aukštąsias mokyklas viceministrė aiškino pakeistomis taisyklėmis, kiek krepšelių jos gali gauti.
„Mokslo ir studijų įstatyme buvo numatytas apribojimas 2009 ir 2010 metams stojant į privačius universitetus ir kolegijas - jie negalėjo gauti daugiau 30 proc. krepšelių nuo deklaruoto savo studentų skaičiaus“, - aiškino viceministrė.
Tarp aukštųjų mokyklų, galinčių pasigirti valstybės lėšomis studijuosiančiųjų didesniu pritraukimu, yra ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas. Jis šiemet per pirmąjį etapą gavo 357 krepšelius (pernai - 155), privati Vilniaus dizaino kolegija, kuris gavo 83 krepšelius (pernai - 21).
Tačiau, kaip rašo lrt.lt, pasibaigus pagrindiniam priėmimui aiškėja, jog daugelis studentų į aukštąsias mokyklas vis dėlto neatvyko. Manoma – išvyko studijuoti į užsienį. Todėl nemokamų studijų vietų atsilaisvino šimtai.
Kolegijų vadovai optimistines Švietimo ir mokslo viceministrės Nerijos Putinaitės išsakytas mintis sugrąžina į tikrovę, ir teigia, kad pas juos liko dar apie 20–30 proc. valstybės apmokamų vietų studijuoti. Gausiausiai – techninių mokslų specialybių.
„Elektros inžinerijos geros programos, statybos inžinerijos yra paklausūs specialistai. Mes pasiryžę priimti ir daugiau studentų“, – vardijo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Priėmimo komisijos sekretorius Eimutis Zakarevičius.
„Manau, pusė į mokamas vietas pakviestųjų neatėjo. Už techniškuosius mokslus, kur mokestis už studijas siekia 3,8 tūkst. litų už semestrą, žmonės neturi tiek pinigų mokėti“, – LTV laidai „Šiandien“ teigė VGTU Priėmimo komisijos sekretorius Romualdas Kliukas.
Universitetai pastebi tendenciją, kad brangius techninius mokslus studijuoti už savo lėšas kasmet pasirenka vis mažiau studentų. Abiturientai srūva į kur kas pigesnius socialinius mokslus. Kolegijų vadovai optimistines Švietimo ir mokslo viceministrės Nerijos Putinaitės išsakytas mintis sugrąžina į tikrovę, ir teigia, kad pas juos liko dar apie 20–30 proc. valstybės apmokamų vietų studijuoti. Gausiausiai – techninių mokslų specialybių.