Mokytojai skambina pavojaus varpais: abiturientai – vis bukesni

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Creatium 2012-06-14 23:28
Įdomios pasirodė mintys apie gramatikos dalį egzaminuose, kad neva priežastis neraštingumo yra ta, jog gramatikos nebėra egzaminuose. Nesutinku su jumis. Kad nėra tiesioginės gramatikos dalies, tai nereiškia, kad jos nereikia. Gramatikos, skyrybos žinios puikiai pasirodo rašant samprotavimo rašinį ar interpretaciją. Ir kuo ilgesnis rašinys - tuo geriau. Tuo daugiau savo žinių mokinys gali parodyti. Dar nepamirškime ir vertinimo kriterijų. Juk duodami balai už sudėtingesnių formų sakinių naudojimą ir pan. Tad visos lietuvių kalbos žinios per rašinius gali būti puikiai parodomos.
Arthuras 2012-06-14 23:30
Nemoku žodžio, nemoku struktūros ir t.t. - tiesiog sukuosi su tuo, ką moku - ir tokiu būdu išvengiu klaidų.
Valdas3 2012-06-14 23:39
Žmogus tiesiog naudos tą, ką moka, kas neužeina už jo komforto ribų. Nebent kitaip neišeina. Dalis skirta vien gramatikai yra labiau tinkama patikrinti gramatikos žinias.
Creatium 2012-06-14 23:48
Kaip jau minėjau - už to naudojimą, ką jis moka, negaus papildomų balų. Kitą vertus, net naudojamas to, ką moki nėra blogai. Net rašant elementariausius sakinius 400 žodžių rašinyje tau vistiek teks dėti ir kablelius ir sudėtingesnius žodžius panaudoti (tarkim, kad nebūtų žodžių pasikartojimas kiekviename sakinyje). Čia ne anglų k. laiškelį 80 žodžių parašyti Taip lengvai neišsisuksi. O dar mintis gerai pareikšti reikia, pagrįsti savo nuomonę ir t.t. Manau, kad rašiniai yra labai geras patikrinimo būdas. Galėtų jie būti net dar ilgesni, tai mokinys privalėtų parodyti daugiau savo žinių.
Arthuras 2012-06-14 23:50
Tie 400 žodžių - juokingai mažai. Galima surašyt labai primityviom struktūrom ir jei nebus klaidų, prarasi vos porą taškų.
paprastas 2012-06-15 00:50
Tada, kodėl skandinavų ekonomikos yra tokios išsivysčiusios, jeigu, imant juos indvidualiai, jie yra žemiau vidutinio lygio specialistai(jei išvis juos galime laikyti specialistais)? Kodėl jų mokslas yra vertinamas ? Jų šalys turėtų būti žlugusios, nes jie nuo 9 ar 10 klasės pradeda mokytis tik vieną pasirenkamą dalyką.
rwc 2012-06-15 11:24
Be abejo, ne. Tačiau aukščiausios klasės specialistų anaiptol pertekliaus neturime. Turime pakankamai nerealizuotų talentų, kurių laukia aukštųjų technologijų įmonės, ministerijos ir taip toliau. Mums neskaudėtų, jei talentai dirbtų užsienyje, ten kurtų aukštos klasės produktus ir keltų LT ekonomikos, kultūros bei švietimo lygį. Neskaudėtų, jei Lietuva taptų outsource flagmanu. Deja, tų specų neužtenka mums patiems. Ir, kai tie patys dirba užsieniui, mums skauda.
vazzy 2012-06-15 12:56
nu egzaminai tai buvo tokie pusetini galiu pasakyt. lietuviu labai lengvas, daug vietos pasireikst mokinio fantazijai. matematika daug ziniu nereikalaujantis, taciau reikejo gan daug atidumo ir loginio mastymo. anglu tai kaip ir visad lengvas. istorijos egzaminu nusivyliau, nes istorija moku palyginus labai gerai, islaikyt planuoju irgi labai gerai, taciau klausimai buvo tokie, kurie visiskai nereikalauja ziniu. tas pats kas reiktu skaityt pirma karta koky straipsni apie tarkim juodasias skyles ir ju kaskokia nauja atrasta savybe, lyg ir zinai, lyg ir nauja, to ka pries tai perskaitei negali pritaikyt, tiesiog pasidziaugt, kad zinai, o i klausimus atsakyt reikia butent is tos naujos perskaitytos informacijos. taip kad keista, kad butent istorijos egzaminas nereikalo ziniu. labai primine lietuviu teksto suvokimo uzduoti. biski gaila del to laukiam fizikos
Arthuras 2012-06-15 16:37
Aš čia kalbėjau apie tą tavo giminaitį. Išspręsti tą problemą, kad nereikėtų tau už jį daryt labai paprasta - nedarys pats, nesimokys aukštojoje.
blizzard 2012-06-15 17:00
RWC, tavo požiūris labai jau sustabarėjęs Jeigu aprangos kodeksą interpretuoji kaip užuominą apie turtingus tėvelius ar kažkokią nepagarbą tau, tai gal dar nebuvai susidūręs su tais kurių tėveliai tikrai turtingi ir kuriems viskas pofik? Nežinau kaip tavo mokymo įstaigoj, bet pas mane bent 1/3 studijuojančių būtent mano grupiokų jau pradėję šeimas kūrti, kas dirba, kas įvairiausių reikalų turi kas ką spekuliuoja ir t.t. tie telefonai tikrai nėra skirti sms apie tai kaip dėstytojas šiandien blogai atrodo parašymui.. Bet sutinku ir su tavim, kad paskaitos yra šventas reikalas, kurių trukdyt nevalia. Tačiau reikia rast bendrą kompromisą..
rwc 2012-06-17 11:18
nesuprastų, kas ir kodėl padaryta (dabar bent galiu paaiškinti)? Liūdniausia, kad tokius reiškinius grupiokai toleruoja. O netoleruojantys dėstytojai vadinami kirviais.
rwc 2012-06-17 11:32
, kas esi už durų - metalus pardavinėji, alimentus moki ar dar kažką. Jei netinka paskaitų laikas - ateik ir tarsimės. Suprantama, kad vaikai suserga, bobutės numiršta, firmų serveriai užsilenkia. Būna ir per egzaminus - suprantu, kai studentas prieina be eilės ir paprašo laikyti su kita grupe ar atskirai. Bet kiek tokių atvejų? Du-trys per semestrą, ar kiekvieną paskaitą? Dėjau ant "studentų-verslininkų". Nenori, neturi laiko - nestudentauk. Pasirink, kas svarbiau. Man taip pat reikia dirbti darbą, noriu jį dirbti kokybiškai, ir kažkoks piemuo netrukdys.
Arthuras 2012-06-17 11:52
Tas piemuo gal neturi kito varianto, kaip tik dirbt ir mokytis kartu. Supranti, ne visi turi asmenis, kurie juos galėtų išlaikyti ir padengti mokslo kainą. Kapiš?
kionig 2012-06-17 16:14
Būtų tai įmanoma, jei studijos būtų kiek lankstesnės. Vakarinių skyrių jau nebėra. Ištęstinėse mažai susirenka, tai ne visada sudaromos grupės ir yra galimybė patekti kur nori. Lieka dieninis, o tokiu atveju dviejų darbų gerai nepadarysi. Tuo labiau nei padirbsi, nei pasimokysi, nei pailsėsi.
rwc 2012-06-17 17:06
Kapliu, kapliu. Pats nuo antro kurso dirbau. O darbdavys puikiai žinojo: paskaitų metu manęs darbe nėra; jeigu atmečiau - antrą kartą skambinti nebent branduolinio karo atveju. Jei laukia atsiskaitymas - galiu mokytis darbe, kol ČP nėra. Jei neišeina suderinti - imsiu neapmokamas atostogas ar dar kažką. Fakinfak, dabar studžiai nesugeba to išsireikalauti?
Arthuras 2012-06-17 19:05
Kokiam fantazijų pasaulyje gyveni? Studentai džiaugiasi, jei apskritai kažkokį darbą gauna už minimalų atlygį, nes yra darbuotojų su patirtim, kurie darbo LT išvis neranda. Tai kas šiuo metu "stato" sąlygas? Darbdavys, o ne darbuotojas. O kai studentui reikia pragyvent, tai ką siūlai?
kionig 2012-06-17 20:17
Taip dirbant, greičiau sveikatą padėsi, ir galėsi po to poliklinikų ar pas šeimos gydytoją stovėti savaites eilėje, kol prieisi. Ir vistiek išliks galioti taisyklė, kad gaudydamas du zuikius nei vieno nepagausi. P.S. Artūrai, kol pats iš abituriento patapsi fuksu, teks įsitikinti ir studijų kokybe ir dar daug kuom. Galėsi pasipasokoti po tokiais straipniais, kaip gi bloga ta studijų kokybė Lietuvoje. Tik pirma, tau dar reikės pasirinkti ką studijuoti
Arthuras 2012-06-17 20:31
Didelis galvos skausmas. Kur kas didesnis, nei egzaminai ir kiti mažmožiai.
kionig 2012-06-17 20:56
Man irgi galvos skausmas, kai pažįstamas ramybės neduoda su klausimais, ką studijuoti stojant į magistrą ir kaip dėlioti prioritetus, o mąstymas vos ne per rožinius akinius.
Arthuras 2012-06-17 21:12
Pats supranti, jog kai renkiesi - labai sunku, taigi pykt ant to pažįstamo negali Magistrą pasirinkt, manau, lengviau. O kai renkiesi bakalaurą, labai jau daug veiksnių įtakoja pasirinkimą. Ir vis tiek galų gale teks iš lempos surašyt.