Fizikos Nobelio premijos laureatas ragina virti makaronus išjungus viryklę – paprasta gudrybė kaip tai padaryti  ()

Kai kurie italai savo mylimus makaronus verda išjungę viryklę, kad apribotų sunaudojamų dujų kiekį, tikėdamiesi sumažinti sąskaitas už brangią energiją.© picjumbo_com | https://pixabay.com/photos/cook-bake-spaghetti-chef-865107/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nobelio fizikos premijos laureatas italas Giorgio Parisi neseniai socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje rašė, kad makaronus galima virti ant nedidelės ugnies, kai vanduo puode pasiekia virimo temperatūrą. Triukas yra tame, jog visada reikia laikyti puodą su dangčiu, sakė G. Parisi. Šiuo metodu sunaudojama mažiau dujų, bet vis tiek išverdami makaronai, pridūrė jis.

G. Parisi dar kartą pasidalijo Alessandro Busiri Vici įrašu, kurį „Financial Times“ apibūdino kaip žinomą architektą, kuris teigė, kad viryklę galima visiškai išjungti, kai vanduo užvirs. Makaronai išvirs puode uždengus dangtį ir turėtų būti palikti papildomai minutei, kol jie bus galutinai paruošti. Busiri Vici teigė, kad šis metodas gali sutaupyti mažiausiai aštuonias minutes dujų deginimo.

Masiškai perkama karšto oro gruzdintuvė, apie kurią lietuviai sako - „vištiena išorėje traški, o viduje sultinga. Idealus daiktas“ (Video, „BlitzHome BH-AF2“ atsiliepimai)
4093 2 2

Labai gera kaina

Galioja iki 2022-09-28

Iš Čekijos

Super funkcionali

5L talpos ir su APP

Masiškai perkama ir puikiai vertinama pirkėjų

Išsamiau

Maisto asociacija „Unione Italiane Food“ taip pat pasiūlė „pasyvų gaminimą“: ruošimo metu išjungti šilumą, kad sutaupytumėte iki 47 % energijos ir išmetamo anglies dioksido. Asociacija teigia, kad uždengus puodą dangčiu verdant skysčius ir naudojant reikiamą vandens kiekį, taip pat skiriasi energijos suvartojimas.

Tačiau kai kurie italų virėjai patarimais nebuvo patenkinti.

 

Vieno italų restorano Romoje šefas Wasfi Mesieha „Euronews“ sakė, kad makaronai ir toliau virs, jei liepsna bus išjungta, tačiau „jie išvirs tikrai blogai“.

Virtuvės šefas Vincenzo Feola „Deutsche Welle“ pasakojo, kad kai makaronai verdami neįjungus viryklės, jie būna netinkamos konsistencijos, tampa lipnūs ir „pervirto“ skonio.

Didesnės energijos sąnaudos kyla tuo metu, kai Europa grumiasi su energetine krize po to, kai Rusija sustabdė jos tiekimą žemynui, reaguodama į Vakarų sankcijas Maskvai dėl Ukrainos karo.

 

Europos vyriausybės ir kai kurios įmonės nuo tada ėmėsi įvairių priemonių, siekdamos sumažinti energijos suvartojimą prieš žiemą.

Didžiosios Britanijos žmonės atsikratė savo 29 000 USD vertės vintažinių krosnių, kad kovotų su didėjančiomis energijos sąnaudomis, pranešė „Bloomberg“, o Vokietijos kepyklos išjungė apšvietimą, protestuodamos prieš milžiniškas sąskaitas.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(12)
(5)
(7)

Komentarai ()