[ŽT] „Vizitas buvo daugiau nei šokiruojantis“. Neįtikėtina, ką skelbia Vokietijos ministrė apie Kiniją  ()

Kinija iš prekybos partnerės ir konkurentės vis labiau virsta sistemine varžove. Kai kurios vizito Pekine akimirkos buvo „daugiau nei šokiruojančios“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tai pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministerijos vadovė Annalena Baerbock, sakydama kalbą Vokietijos parlamente, grįžusi iš Pekino, praneša „Reuters“.

A. Baerbock teigimu, kai kurios jos kelionės akimirkos buvo „tikrai šokiruojančios“. Ji nenurodė, ką tiksliai turėjo omenyje. Tačiau ji pažymėjo, kad Kinija darosi vis represyvesnė savo vidaus politikoje ir agresyvesnė užsienio politikoje.

Anot jos, Kinija yra Vokietijos konkurentė ir sisteminė varžovė.

A. Baerbock pridūrė, kad Kinija yra didžiausia Vokietijos prekybos partnerė. Tačiau tai nėra svarbiausia.

 

A. Baerbock praėjusią savaitę lankėsi Pekine. Jos tikslas buvo perspėti ten esančias valdžios institucijas, kad bet koks bandymas kontroliuoti Taivaną yra nepriimtinas. Pekinas atsakė, kad Kinija ir Vokietija yra viena kitai partnerės, o ne patarėjos. O Berlynui buvo pasiūlyta paremti Taivano „reintegraciją“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(41)
(8)
(33)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()