Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
blizzard 2011-02-11 00:06
Čia jau matyt kiekvienam žmogui savaip. Komunistams tuo metu rusija irgi buvo geriausia šalis.. aš tai kartais nesuprantu kaip tokie skaičiai ten mato žalesnę žolė, o va vienetai tikina kad ten tos žolės žalesnės nėra, tai galima daryt prielaidą, kad Lietuvoj tik vienetai gerai gyvena.. apie ką jau ir kalbėjom.
RWC gal pradėk konkrečiais pavyzdžiais kur ten ta žolė tokia nudžiūvus lyginant su mūsų pieva?
Bet matyt čia arba poreikiai skiriasi žmonių arba tiesiog tikrai dar nesi matęs kaip žmonės kaimuose gyvena, nors jau ir mieste panašiai tuoj bus kaip 80proc. algos šildymui nueina.
rwc 2011-02-11 02:47
Nagi nemačiau tuose užsieniuose žalesnės žolės.
Kažkada atrodė per akis lietuviško "studentiško minimumo" - užtekdavo ir mokesčiams, ir transportui, ir ant alaus likdavo. Paskui pasirodė, kad ir užsienietiška alga ne stebuklai. Rodos, gyveni panašiai, bet ant alaus nebelieka. Va, prie ko priveda pajamos ir galimybės.
O apskritai - nugi tikrai nemačiau tuose užsieniuose rojaus. Ten ką, dirbt nereikia? Mokesčių mokėt nereikia? Transportas, maistas nekainuoja?
Galbūt imant absoliutų minimumą - tiek pajamomis, tiek būtinomis prekėmis - kuo toliau link Rytų tuo sunkiau. Bet tai ir tėra minimumas, iš kurio niekaip kitaip neišlipsim, tik patys kažką keisdami.
O toliau. Baisu man būtų pagalvot, kad iš 1500 eurų algos turėčiau palikti kokius 400 už kambarį, kokius 50 už metro nuolatinį, kad dviejų dalių pietūs miesto larioke kainuotų dar 10, kad kinai ir neįspūdingi koncertai irgi būtų 10-15 eurų eilės, kad mašinos parkavimas prie namų - dar 150, bendruomenės mokesčiai 50.
Apie tokį dalyką kaip pietūs dviems vidutiniame restorane - išvis pasvajok. Kaune su 50Lt. nežinočiau ką imt - ogi ten be 100-150 eurų gali net neit.
Čia šiaip, kasdienės išlaidos "virš minimumo". Lietuvoje su puspadore studentiška alga (~2000Lt.) būtum bajoras.
O kas dar - sutvarkyta kažkas, bet kitose srityse dar didesnis bardakas. Žmonės vypso sintetinėm vypsenom, o realiai tokie pat pavargę savanaudžiai. Galbūt nepažįstamas jausmas: visą dieną susitinki su žmonėmis, bet realus atsipalaidavimas tik su savais, arba jei jų nėra - su barmenu kaboke bežiūrint UEFA. Keikiantys lietuvius tikriausiai dūzgia tokių pačių emigravusių lietuvių diasporoje - nes kitur nesi niekam nei įdomus, nei reikalingas.
Visur gyvena žmonės kaip mes ir nereikia jų piešti nenatūraliom spalvom. Problemos gal kiek ir skiriasi - bet pagaliau laikas pripažinti, kad ir mūsų problemos vakarėja. Galime pavydėti kažkokių niuansų - bet tik pamiršdami, kad jie savo gerovę kūrė gerokai ilgiau ir visai kitomis sąlygomis.
Ko išties nesuprantu - tai kaip galima kokiems airiams pavydėti ir nematyti, kad panosėj turime tas pačias galimybes. Tik, be abejo, reikia padirbėti tiek, kiek jie savo laiku.
WelniuRumai 2011-02-20 18:00
Suprasti, kad cia gerai... Kitur zole nera zalesne... Bepigu zmogui kalbet, kai jau uzsitikrines savo materialine padeti.. O cia kas gero? Ari kaip arklys, gauni skatikus ir dar reik tuo dziaugtis? Lengva pamokslauti tiems, kurie to nepatyre. Svogeriu krastas, daugiau nieko. Neturi pazystamu - vadinas ir sunkesnis kelias prasimust. Kol zmones valdzioje nesupras, kaip reik valdyt, tai gali pamirst apie pasiliekanti jaunima cia... Gales megautis pensininku skundais.
Skaitytojas 2011-02-27 12:21
Klausimas tau: Kiek litru benzino gali nusipirkti už vienos lietuviškos darbo valandos užmokestį?
rwc 2011-02-27 13:59
Atsakymas: daugiau nei reikia. O reikia man 0, nes jau porą metų nebevairuoju. Per brangu laikyti mašiną kieme (mokestis apie porą šimtų per mėnesį). Gaila kad čia ne Lietuva ir niekas neleidžia parkuotis po krepšinio lenta.
O kiek pats Svarovskio kristalų užkali per vieną valandą UK?
Skaitytojas 2011-02-27 15:03
Kaip matosi, žmogau, kad iš pykčio baigi susprogti. Atsimerk plačiau-aš ne UK ar Airijoj. Užsiciklinai. Yra geresni lygį turinčių šalių psaulyje. O kas liečia mane- tai aš Norvegijoje ir dirbu ne su lietuviais ir ne braškes renku
Aš tik bandau pateikti faktus kuriais matuojamas gyvenimo lygis. Man neįdomu, kad tu neturi mašinos. Bet jei tamstos protelis tiek ribotas, tai aš paklausiu paprasčiau:
Kiek litrų pieno gali nusipirkti?
Arba dar kažką, ką gali nupirkti už 1 val atlyginimą.
Ir nepradėk išvedinėti teorijų apie išgalvotą gyvenimą. Pateiksiu tik faktus.
Gyvenau lietuvoj. Pagal specialybę mechanikas. Kiek LT mechaniko alga per mėn? Na mano buvo 1100lt i rankas. Kiek paprastus darbuotojus lietuvoje vertina kaip žmones? Nulis. Tu esi vergas nešantis pelną ir tiek. Jei tau nepatinka, atsiras šimtai į tavo vietą.
Kiek LT nuskaičiuoja nuo atlyginimo? 35%? Norvegijoje 36.
Dirbu 4 metus servise. Atlyginimas į rankas 12000 lt. Benzino 1L kainuoja 5,5lt. Pieno- 4lt
Per 4 metus sugebėjau sutaupyti pinigų tiek, kad laisvai gavau 500 000 lt paskola su 3,10 proc palūkanų. Moku kas mėn po 1600lt. Ir taip 20metų. Namas 140 kv.m. miesto centre, vaikštau į darbą ir į centrą. Automobilį naudoju išvykom.
Už vandenį ir šiukšles sumoku 3000lt per metus. Moku per 2 kartus. Auto draudimas ir metinis mokestis kainuoja per metus 2000lt. Elektros kWh-45 centai.
Tai tu dabar man pasakyk kur pagal tave mechanikui, santechnikui, staliui, vairuotojui, slaugei, statybininkui žalesnė žolė? Lietuvoj?
Aišku, jei dirbsi pas lietuvį, tai gausi tą patį kaip lietuvoj ar dar blogiau.
Tai štai tau dar vienas įrodymas dėl ko lietuvos ekonomika žlunga- nebėra kam dirbt už apgailėtinus skatikus, pagrindinė darbo masė patraukė ieškot geresnio gyvenimo.
Manau, kad 4 metai gyvenimo patirties kitoje šalyje suteikia teisę tvirtinti kad visdėlto kitur galima rasti žalesnę žolę, ir žymiai žalesnę.
Na ir pabaigai. Aš labai noriu pakeisti padėtį lietuvoj, noriu kad įstatymai butu normalus, kad darbdavys butu normalus, kad žmonės gerai gyventu, ir kad niekur nereiktu išvykt.
Todel dar karta, taves, kaip didelio žinovo, noriu paklausti. Kaip man mechanikui, santechnikui, slaugei ar statybininkui pakeisti lietuvoje gyvenima, kaip pakeisti istatyma. Mes gi neturime pedagoginio (atleiskite man pedagogai) aukštojo išsilavinimo, mes neturime ideju kaip nusipirkti puse rajono žemes ir uzveisti elniu ferma. Mes neturime ideju kaip pastatyti valdovu rumus, ar ikurti daugiau ministeriju tuo paciu sakydami, kad minimumo padidinimui 100 lt nera pinigu.
Skaitytojas 2011-02-27 15:12
Oi. Pamiršau pamineti, kad dirbame po 7.5 val per diena, ne 12-14 Ir alga be viršvalndžių. Ir dar kad kai turi paskola, valstybe kasmet tau grazina 25 proc nuo sumoketu mokesciu
Simplicity 2011-02-27 15:55
Čia labai gerai pasakyta, bet argumentas nevykęs
Kodėl nevykęs? Todėl, kad tau atsakys jog padarei klaidą specialybę pasirinkdamas ir tavo darbas bei sukuriamas produktas tiek tevertas. Jei norėjai gyvent gerai, tai reikėjo tapt kosmonautu ar programuotoju. Dar yra variantas- būti lietuvišku verslininku. Atsidarei savo garažiuką, prisirinkai žmonių,dirbančių už 20-30LT per dieną, ir verslauji. Jiems ant duonos užteks, o tau per pirmus metus įranga atsipirks, o antrais jau ir namą galėsi pradėt statyt. Jei kažkas neįtinka,- galima pasibėdavot, kad nėra iš ko daugiau mokėt. Jei į "ašaras" nebereaguoja, tai galima užsimint, kad aplink krizė ("kur tu eisi žiemą basas") ir į jo vietą 10 norinčių yra. Lietuvoj reikia dirbti lietuviškai- mokėt minimaliai, bet reikalaut ir spaust maksimaliai.
Skaitytojas 2011-02-27 16:01
Matai, nesu as toks zmogus, kad eiti per kitu galvas, todel ir ieskojau geresnio gyvenimo svetur, norejosi leisti sau daugiau, norejosi kad svajones issipildytu. O kad specialybe tokia- tai vel neis gero gyvenimo. Paprasciausiai tevai neturejo lėšų leisti į mokslus į sostinę.
rwc 2011-02-27 16:05
Reiktų suprasti, kad geriausias būdas - verkšlenti ir bėgti nuo bėdų? Tikėtis, kad kažkas kitas imsis atsakomybės? O gal kažkas pagaus auksinę žuvelę?
Ne, vienintelis būdas - patiems rodyti iniciatyvą. Steigti įmones, traukti studentus. Valdžia nieko gero neduos, jei patys nesukursim. Tik taip ir gali atsirasti tie 100 litų minimumo padidinimui.
Ir žinai, kas labiausiai jam priešinasi? O taigi tie patys darbdaviai. Naiviai besitikintys, kad vergas gali dirbti taip pat gerai, kaip orus ir mylimas darbuotojas.
Simplicity 2011-02-27 16:31
rwc, tai apie tai tau Skaitytojas ir rašo... Gal tu po ožiaragio ženklu gimęs?
Gi rašė žmogus, kad būdamas paprastu darbininku jis renka valdžią ir tikisi, kad ta tęsės prieš rinkimus duotus pažadus ir sutvarkys vergvaldžius ("verslininkus"). Gi būdamas paprastu žmogumi (darbininku) jis negali kurti nuosavo verslo, partijos ar kitaip įtakoti vienokių ar kitokių procesų. Ne visi tokie gražūs ir protingi kaip tu, bet jiems irgi reikia kažkaip gyventi.
blizzard 2011-02-27 16:41
Na rwc tai kodėl gi mes nekeičiam nieko?
Iš tikro tai dar reikėtų pagalvot kas šitoj situacijoj verkšlena. Ar tas kuris siekia svajonių, geresnio gyvenimo ir yra priverstas palikt viską ką čia užgyveno ir ten važiuot pradėt viską nuo 0 ar tas kuris čia lieka vaidindamas didvyrį neva jis nebėga nuo problemų nors iš tikro guli prispaustas prie grindų ir tenkinasi ta situacija..
Per pastaruosius metus išvažiavo 83k žmonių, aš asmeniškai nežinau kad laukia mūsų tų kurie liko lietuvoj, nes 83k jau yra daug nesurinktų mokesčių ir neuždirbtų pinigų, tuo labiau kad išvažiavo darbingo amžiaus žmonės. Mes nesam rusija ar amerika kur gyvena 100 ar kiek tai milijonų gyventojų, o čia valstybėj kur nelikę nei tų 3milijonų 83k per metus išvažiuoja, jau ir iš to galima suprast kad ilgai ta valstybė neišsilaikys ir tuoj reikės prašyt belenkokio dydžio paskolos kuri kažkur pradings nepasiekus žmonių.. beje čia tie 83k deklaravo išvykimą, o kiek nedeklaravusių?
Iš tikro vienintelis dalykas kodėl dar sugeba ta lietuva išsilaikyt tai yra šešėlinis verslas ir kontrabanda. Jeigu nebūtų jo tai dauguma nesugebėtų mokesčių sumokėt. O ir valstybė gyvena tik iš mokesčių, bet čia vėl kitas dalykas pencininkų vis daugėja.. ir jokie pencijinio amžiaus kėlimai nieko neišgelbės, gal tik palėtins tą griuvimą..
Rwc klausimas tau kodėl niekas dar nesugalvojo steigti įmonių? kodėl nėra tokio steigimo kaip užsienyje? nes nėra ateities.. verslas bijo čia kažką steigti ir niekam tai ne paslaptis, rinka pakankamai maža, mokesčiai pakankamai dideli. Monopolistai užėmę viską jokios konkurencijos. Kokį verslą galvoji atidaryt Lietuvoj?
prieš porą metų namai kainavo po 1milijoną ir plyteles dedant galėdavai po 15k per mėnesį padaryt, dabar puikiai matom kas iš viso to liko.. ir nereikia čia tos krizės kaltint.. amerikonai tik pasiskundė kad jei bendzino litras pabrangsta 20ct tai visos kitos paslaugos pabrangsta 0,5% kiek pas mus pabrangsta? net gėda kažką galvot...
Kad įmanoma tai aš tikiu, įmanoma ir olimpinėse medalį laimėt tokiam kaip aš tik klausimas kiek šansų tą padaryt.. įmanoma ir teleloto milijoną laimėt daug kas įmanoma tik kažkodėl tokių pavyzdžių vienetai, deja užsienį jų bent 10 kartų daugiau..
Arthuras 2011-02-27 17:14
Man tai juokingi rwc ir jo bendraminčių argumentai. Kai buvo paklaustas, kiek litrų benzino gali užsipilti ten ir čia, tai nieko kito nesugalvojo, kaip tik pasakyt, kad jis nevairuoja. O aš vairuoju, ir man aktualu, tai gal neišsisukinėjame nuo klausimų, a? Ir ne tavo su**stas reikalas, kodėl žmonės vairuoja.
Sakai reikia pradėti nuo savęs? Ką vidutiniokas be pažįstamų, įtakingų tėvų ar dar kito "blato" gali padaryti? Pabaigi universitetą ir sėdi už 1500 lt į rankas kokioje papuvusioje kontoroje. Jei gyveni ne tėvams ant sprando lieka kapeikos, už kurias jokio nuosavo verslo ar kitos idėjos neįgyvendinsi.
Dar vienas dalykas, nu neišvedinėk tokių teorijų, kad užsienyje ryškiai brangesnis pragyvenimas ar pan. Pvz. Prancūzija. Minimalus atlygis 1400 eurų. Lietuva. Minimalus 250 eurų. Skirtumas beveik šeši kartai. Nei maistas, nei automobiliai, nei kitos prekės ten nekainuoja šešiais kartais daugiau. Pats mačiau. Kainų skirtumas - pusantro karto, maksimaliai.
Nu tu man paaiškink, nu KAM neigi realią situaciją? KAM? Skaitytojas akivaizdžiai tau parašė apie savo situaciją. Lietuvoje mechanikai NIEKADA neuždirbo 12000 lt.
Taip, užsienyje ir dirbt, ir mokesčius mokėt reikia. Bet santykiai visai kitokie nei Lietuvoje. Todėl ta žolė ir ŽALESNĖ.
rwc 2011-02-27 18:20
Taigi va ir pasakykit man, kodėl dirbdamas per kelias valstybes sąmoningai veliuosi į biurokratines džiungles, o mokesčius moku Lietuvai? Kur tas mano blatas, turtingi dėdės? Esmė, kad jų nėra ir niekad nebuvo.
Mano "dėdė" - CV ir talentai. Pradedant nuo pusės etato už minimumą, dėstytojavimo, mokytojavimo ir iki tiek, kad mano komandai Lietuva per maža. Žinoma, lengviausia varyt į batą ir laukti, kad kažkas viską padarytų už tave. Arba bėgti ten, kur tenykščiai sunkiu darbu susikūrė tai, ko jiems pavydim. O labiausiai "madinga" pavydėti.
Prieš kaltindami kitus vergo mentalitetu, nepabijokim pažiūrėti į veidrodį. Patetiškas niurzgėjimas kelia daugiau gailesčio nei pačios neišspręstos problemos.
Varykit iš čia ten, kur randat žalesnės žolės. Nešdinkitės ir užčiaupkit savo išdavikiškas srėbtuves. Netrukdau jums tukti šiltuose kraštuose - o jūs netrukdykit man. Jei jūs negerbiate valstybės ir iniciatyvių darbdavių joje - kaip galite reikalauti pagarbos sau? Jei juodinate kitus - nepamirškite, kad patys esate didžiausios juodos dėmės.
Žinot, kodėl kitur randate žalesnės žolės? Nes nenorite jos matyti čia. Staipotės užrietę nosis, nors pakaktų sykį pažiūrėti po kojomis. Matode vien bomžus, tarsi nebūtų kitokių, ir tarsi jų nebūtų kitur. Kaip jūs su tokiu požiūriu galite sukurti veikiančią valstybę?
Norite Lietuvoje uždirbti 12K? O ar esate pasiryžę tiek mokėti darbuotojui? Ar esate pasiruošę tokią kainą siūlyti klientui? Ar sutiktumėte, kad automechanikas už jūsų tranto apžiūrą paimtų tiek, kad susimokėtų mokesčius, procentą viršininkui ir jam liktų tie 12K grynais? Džiaugiatės galėdami apsipirkti ar užsiplombuoti dantį už 20-30 Lt., tačiau ar pagalvojate, kiek ta procedūra turėtų kainuoti, kad kirpėja arba odontologas gautų 12K? Va, kai kirpėjai sutiksite mokėti po 300-400 Lt. už valandą - galėsite pagrįstai piktintis.
Žinote, kokie įprasti sistemų architekto įkainiai Lietuvoje? Žinote, kokia IT įmonių pelno marža? Kokių reikia investicijų, norint sukurti pelningą sistemą? Norint dalyvauti padoraus masto konkurse? Galima pagalvoti, kad staiga pradės pinigais lyti...
O dar - kaip manot, kodėl gigantai kaip Google, IBM, Barclays, IKEA Lietuvoje ieško juodadarbių? Ogi va: nes Lietuvoje dar gajus tarybinis mąstymas. Negali žmogui duoti tiek, kiek jis vertas.
Ar ne graudu, kai ministrai gauna mažiau nei 10K Lt.? Kai jie, nešdami milžinišką atsakomybę, skirstydami milijonus, gyvena ne iš algos, o iš kanceliarinių išlaidų? Kai pavaldinys - ligoninės vyr. gydytojas ar univero rektorius - galėtų iš algos išlaikyti dešimt ministrų?
Pabandykit įsivaizduot, jei Vakaro žinios parašytų, kad SAM gauna 20K (minus 52%, bet kam tai rūpi)... Toks pavydas sukiltų...
Taigi va ką gauname: norime uždirbti daug, bet kitiems neleidžiame. Paskui stebimės, kad turėdami atviras sienas, europinius akcizus ir kainas, negalime išlaidauti kaip orūs europiečiai.
Negana to, išlaidaujame, skolinamės, nusukinėjam mokesčius ir skurstame. O kalta dėl visko valdžia, kuri dar labiau nuskurusi nei eilinis patyręs specialistas.
Arthuras 2011-02-27 18:47
Aha, gražūs patriotiški postringavimai, bet man(ir kaip supratau, ne tik) jie kelia juoką. Sėkmės tau. Ark kaip jautis, bandyk uždirbt čia, juk reikia, kad mūsų pensininkus kažkas išlaikytų.
Kad jau giriesi, tai pasigirk iki galo, ką esi nuveikęs, o ne bandyk kažką sugraudint tokiais išsireiškimais: "Pradedant nuo pusės etato už minimumą, dėstytojavimo, mokytojavimo ir iki tiek, kad mano komandai Lietuva per maža."
Sakai, lietuviai pavydi užsieniečiams? Galbūt. Lygiai kaip tu pavydi lietuviams išvykusiems į užsienį, tiems, kurie ir nesidraskant sugeba užsidirbti ir lengvai gyventi nedirbant juodžiausių darbų(kaip kai kurie čia bandėt įrodyt).
Aš tikrai tikiu, kad yra tikimybė ir Lietuvoje ką nuveikti, susikurti ateitį. Bet toli gražu ne kiekvienas dėl tam tikrų priežasčių gali tai padaryti čia. Todėl daug ir išvažiuoja.
Galų gale, ką siūlai daryti vidutiniokams, galbūt nelabai gabiems, nenorintiems kurti savo verslo? Skursti už 800 lt?
Arthuras 2011-02-27 19:26
Dantį plombuojame už 150 lt, leisk pataisyti.
Dar vienas dalykas, tai tu leisk paklausti, kur dingsta tas skirtumas? Kaip jau minėjau, danties užplombavimas - trečdalis minimalaus atlyginimo. Ir stomatologai tikrai ir uždirba tuos tūkstančius, tarp kitko.
Kaip žmogus gali leisti kažkam uždirbti, kai jis pats uždirba 670lt? Paimkime paprastą pavyzdį. Mokame už maisto produktus vos pusantro karto pigiau nei vakaruose gyvenantys. Čia darbininkams moka 800lt, ten moka 1400 eurų. Tai kur tas skirtumas dingsta? Ką, mokesčiai Lietuvoje tris kart didesni? Tikrai ne. Tai kur tas skirtumas tarp kainos ir algos dingsta?
Ir kaip turintis savo verslą turėtum suprasti, kad teiginys "neduodame uždirbti" yra kvailas. Yra laisva rinka. Kur man pigiau, ten aš perku, tuo naudojuosi.
kionig 2011-02-27 19:32
Aklam kelio neparodysi.
Vytautas 2011-02-27 19:33
Šioje diskusijoje tenka pritarti . Niekas be mūsų pačių nesukurs Lietuvoje geresnio gyvenimo. Tačiau ne visi nori jį kurti - dėl to mėtytis kaltinimais neverta, tačiau tie kas įsitvirtins, padės pamatus būsimoms kartoms. XIX a. ir iš Švedijos labai daug gyventojų emigravo į JAV ieškodami geresnio gyvenimo ir bėgdami nuo bado. Likę išgyveno ir negana to, savo triūsu sukūrė valstybę, į kurią dabar emigruoja kitos tautos, o vaikaičiai džiaugiasi savo šaknimis ir gyvenimo kokybe.
Tad kiekvienam savo. Man mieliau 1500 Lt uždirbtų čia, Lietuvoje ir į 12 000 Lt Skandinavijoje tikrai nemainyčiau. O su laiku gal pasiseks ir daugiau uždirbti. Nepasiseks ir nereikės - mūsų protėviai neturėjo nė dešimtosios to ką turim dabar, bet jiems ir nereikėjo. Tačiau jei kam reikia daugiau, emigracija gera išeitis - dėl tokio pasirinkimo žmonių nenuvertinu, bet negaliu sutikti su pasakymu, jog kitur žolė žalesnė. Viskas priklauso nuo požiūrio, o ne nuo pinigų kiekio - tad kai kam ir su minimalia alga tokios sodrios žolės kaip Lietuvoje, niekur nerasi...
blizzard 2011-02-27 19:36
Manau rwc nori pasakyt, kad Lietuvos žmonės turi gyventi būtent taip - vergaudami lyginant su kitomis šalimis ir jie neturi teisės ieškot geresnių alternatyvų, nes jie jau gimė čia - čia turi ir likt.. nes taip reikia..
rwc 2011-02-27 19:53
Atrasti save.
Matau dar vieną bėdą Lietuvoje: kad neturėti magistro gėda. Kad nėra kalbama apie pertrauką tarp vidurinio ir aukštojo mokslo. Kad jaunimui nėra suteikta galimybių klysti.
Ir neakcentuokime tai tų 800 Lt.. Aukščiau rašiau, kad tuos pinigus kažkas turi sumokėti - tai reiškia, kiti piliečiai. Pirmiausia jie turi įkristi į kasą, tik paskui bus galima juos dalintis.
Vadinasi, reikia dviejų dalykų: kad labiau prakutę nevengtų lietuviškų mokesčių, lietuviškų prekių, neieškotų tik to, kas pigiau. Antra, reikia pakentėti ir neskubinti ekonomikos. Jei ekonomika auga po 3 (tarkim) procentus, tai ir nusiteikime, kad nuo 800 iki 1000 minimumas užaugs per kelis metus. Nusiteikime, kad kirpėjos paslaugos dabar kainuojančios 20 Lt, tuomet kainuos 30, 40, 50 Lt ir neverkšlenkime, kai taip atsitiks.
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
Lietuvoje gyvenantis danas: lietuviai mano, kad kitur žolė yra žalesnė