„Juodasis riteris“ Žemės orbitoje - kaip atsirado spėjimai, kad tas keistas palydovas yra ateivių laivas ir kas nutiko 1899 metais, kai Nicola Tesla pradėjo įrašinėti labai keistus signalus  (1)

Kartais pasitaiko tokių keistų naujienų, kad turime sustoti ir pagalvoti apie tai, ką perskaitėme – o galiausiai skaitome ir iš naujo, nes tiesiog negalime tuo patikėti. Panašiai turėjo nutikti ir 2017 metų kovo 21 dieną, kai portalas „Mail Online“ paviešino istoriją, kurioje „NSO entuziastai teigė, jog elitiniai iliuminačių kariai numušė 12 000 metų senumo ateivių palydovą, kuris buvo skirtas žmonijos šnipinėjimui“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Po šios istorijos visi sąmokslo teorijų kūrėjai vėl atsigavo – pasirodė, kad įvairiausios istorijos apie „Juodojo riterio“ palydovą nėra niekur dingusios. Nuo tada, kai apie šį objektą pasirodė pirmosios teorijos, praėjo jau 120 metų, tačiau iki šiol kai kas vis dar tiki, kad toks palydovas iš tiesų egzistuoja.

Nuotraukos, kurių įrodymais nepavadinsi

Didelė dalis įrodymų, siejamų su „Juodojo riterio“ palydovu, yra susiję su radijo signalais – tačiau labiausiai visuomenės vaizduotę sužadino 1998 metais pasirodžiusios nuotraukos. Nežinant visos tiesios, tikriausiai daugelis pagalvotų, kad nuotraukose matomas objektas yra nežemiškas.

Nuotraukos buvo padarytos misijos STS-88 metu – tai buvo pirmasis kosminio šatlo („Endeavour“) skrydis į Tarptautinę kosminę stotį (TKS). Šiose nuotraukose, kurias paviešino NASA, matėsi juodas objektas, skriejantis virš Žemės. Galima lengvai nuspėti, kad neilgai trukus šių nuotraukų išplitimas paskatino sąmokslo teorijomis.

Tačiau vėliau buvo sulaukta paaiškinimo. Astronautas Jerris Rossas sakė, kad tuo metu TKS dar buvo statoma ir JAV komanda vyko į kosmosą prie Rusijos TKS modulio prikabinti amerikiečių modulį. Kartu su savimi jie gabenosi keturias šiluminius skydus – jie buvo skirti pridengti vietą, kur susijungia du moduliai.

Bet darbų metu viskas pakrypo neplanuota linkme - viena dangos dalis atsikabino. Galiausiai astronautai suvokė, kad atgauti jos nebepavyks, mat ji nuo jų vis labiau tolo – taigi, objektas, užfiksuotas NASA nuotraukose, nėra kažkoks nežemiškas objektas: tai paprasčiausia terminė plokštė, kuri vėliau sudegė Žemės atmosferoje.

Istoriniai įrodymai, kurie irgi ne įrodymai

Nepaisant to, kad NASA nuotraukos sulaukė paaiškinimo, sąmokslo teoretikai vis tiek jas priskyrė prie, anot jų, nenuginčijamų faktų, kad „Juodojo riterio“ palydovas iš tiesų egzistuoja. Kai kurie teoretikai „įrodymų“ sugebėjo rasti net iš 1899 metų – tačiau kiekvienas iš jų buvo labai lengvai paneigtas.

O kas gi nutiko 1899 metais? Pasirodo, garsus inžinierius Nicola Tesla tuo metu pradėjo įrašinėti labai keistus signalus, kurie, anot jo, atkeliavo iš kosmoso. Sėdėdamas savo laboratorijoje, jis aprašė šiuos neaiškius signalus, o vėliau iškėlė teoriją, kad jie galėjo atkeliauti iš kitos planetos – nors tokią jo mintį kiti žmonės priėmė labai skeptiškai.

„Pirmosios nežemiškos radijo bangos buvo užfiksuotos praėjusio amžiaus 4 dešimtmetyje ir yra žinoma, kad jos atkeliavo iš mūsų galaktikos vidurio. Tik 7 dešimtmetyje atsirado tokios technologijos, kurios leido mums aptikti pirmuosius pulsarus. Tai, ką užfiksavo N.Tesla, greičiausiai buvo signalas iš Žemės“, – sako NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos mokslininkas Varoujanas Grojianas.

Kodėl žmonės vis tiek apie tai kalba?

Sąmokslo teoretikai, norėdami įrodyti, kad „Juodojo riterio“ palydovas egzistuoja, ir toliau naudoja N.Tesla'os atradimą. Tačiau jie taip pat remiasi ir norvegų inžinieriaus Jorgeno Halso atradimu: šis pastebėjo, kad tie radijo signalai, kuriuos jis pasiunčia, po kelių sekundžių sugrįžta. Šiandien šį reiškinį mes žinome kaip „ilgojo uždelsimo aidus“ (angl. long delayed echoes).

Na, bet kadangi mokslininkai kol kas neturi konkretaus paaiškinimo, kas šiuos aidus sukelia, tai itin stipriai pasitarnauja sąmokslo teoretikams. 1973 metais astronomija, kosmologija ir moksline fantastika besidomintis aktorius Duncanas Lunanas žurnale „Spaceflight“ publikavo straipsnį, kuriame bandė paaiškinti, kad tyrinėjant aidus mokslininkai galėjo pažiopsoti galimybę, kad juo skleidžia ateivių kosmoso zondai.

Nors ši teorija kol kas vis dar nėra niekuo pagrįsta, D.Lunanas vis dar tikisi aptikti nežemišką paaiškinimą šiem pasikartojantiems aidams.

Parengta pagal Space.com.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(15)
(10)
(5)

Komentarai (1)