Omnitel, KTU ir Samsung kuria mobiliųjų programų laboratoriją Lietuvoje  (1)

Pirmadienį Kauno technologijos universitetas (KTU), UAB „Omnitel“, UAB „App Camp“ ir „Samsung Electronics Baltics SIA“ pasirašė keturšalę sutartį, kurios pagrindu lapkričio 29 d. KTU Inovacijų ir verslo centre bus atidaryta naujausia Lietuvoje dvidešimties darbo vietų mobiliųjų programų laboratorija su naujausios kartos „Samsung“ planšetiniais ir nešiojamaisiais kompiuteriais, išmaniaisiais televizoriais ir kita vaizdo įranga.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mobiliųjų programų laboratorijoje studentai mokysis šiuolaikinių informacinių ir telekomunikacijų technologijų, atliks praktikos darbus, tyrėjai vykdys mokslinius tyrimus, verslo įmonių specialistai gilinsis į mobiliųjų telekomunikacijų srities aktualių problemų sprendimus. Reikšmingiausi mokslinių ir praktinių tyrimų rezultatai bus pateikti mokslinėse ir mokslo populiarinimo publikacijose, su jais susipažins visuomenė.

„Labai džiaugiuosi, jog ir Lietuvoje, ir pasaulyje gerai žinomos verslo įmonės UAB „Omnitel“ ir „Samsung Electronics Baltics SIA“ ne tik įrengs modernią laboratoriją, bet ir dalinsis su Universiteto akademine bendruomene gerąja patirtimi ir žiniomis“, – teigė rektorius prof. Petras Baršauskas. Anot Universiteto vadovo, šis bendradarbiavimas su verslu atvers galimybes kurti ir diegti pasaulinio lygio mobiliųjų telekomunikacijų srities sprendimus.

„Kauno technologijos universiteto studentai turi puikių informacinių technologijų ir telekomunikacijų žinių, jau yra sukūrę ne vieną sėkmingą mobiliųjų programų projektą. Džiaugiamės, kad, suvieniję verslo ir mokslo atstovus ir įsteigę mobiliųjų programų laboratoriją, ne tik paskatinsime studentus pritaikyti šias žinias ir idėjas, bet sukursime jiems darbo ar praktikos vietą, kurioje jauni žmonės galės išmokti savo įgyvendintus sumanymus parduoti“, – teigė „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.

Kompanijos „Samsung Electronics Baltics SIA“ prezidentas Joseph Jeongwoo Kim sutarties pasirašymo metu buvo Taline ir su susirinkusiais bendravo pasitelkus garso ir vaizdo media priemones. „Džiaugiuosi, galėdamas pasveikinti Kauno technologijos universitetą, kuris šiandien įsitraukė į mūsų partnerių gretas. Manau, mūsų bendras supratimas apie tai, kaip svarbu yra investuoti į tyrimus, inovacijas, studijų kokybę ir aktyvią bendruomenę bei lyderystę srityse, kuriose mes dirbame, yra pagrindinės priežastys, kodėl mes – „Samsung“, mūsų partneriai „Omnitel“, „App Camp“ ir Kauno technologijos universitetas – šiandien čia susitikome“, – pabrėžė „Samsung Electronics Baltics SIA“ vadovas.

Mobiliųjų programų laboratorija, bus įkurta naujai įrengtose KTU Inovacijų ir verslo centro patalpose (Studentų g. 67, Kaunas), o jos strateginei veiklai bei projektams vadovaus universiteto skirtas vadovas. UAB „App Camp“ specialistai dalinsis sukaupta patirtimi apie programėlių kūrimą, dizainą, platinimą, konsultuos autorinių teisių apsaugos klausimais, padės parengti verslo strategiją ir pristatyti sukurtus sprendimus rinkai. UAB „Omnitel“ aprūpins modernią laboratoriją greitu ryšiu, viešins sukurtą programinę įrangą ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse, kuriose veikia „TeliaSonera“ grupė. Ši įmonė taip pat rūpinsis nuolatiniu laboratorijos įrangos ir programų atnaujinimu.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(29)
(0)
(37)

Komentarai (1)