Teismas: "Apple" privalės viešai atsiprašyti "Samsung"  (15)

„Apple“ pralaimėjo apeliacinę bylą, kurioje bandė įrodyti, esą jos konkurentė „Samsung“ pažeidė intelektinės nuosavybės teises, praneša „Reuters“.


Jungtinės Karalystės teismo sprendimu „Samsung“ kurdama savo planšetinius kompiuterius nekopijavo „iPad“ dizaino ir elgėsi pagal teisės aktus.

Du didžiausi išmaniųjų telefonų gamintojai visame pasaulyje bylinėjasi teismuose dėl intelektinės nuosavybės pažeidimų. Šis teismo sprendimas turėtų užkirsti tolimesniems bendrovių ginčams Europos Sąjungoje dėl planšetinių kompiuterių dizaino.

Britanijos apeliacinis teismas palaikė pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriame teigiama, kad nepaisant tam tikrų panašumų „Samsung Galaxy“ dizainas nėra nukopijuotas nuo „Apple iPad“. Vienas teismo argumentų – esą „Samsung“ gaminys neatrodo taip šauniai kaip „Apple iPad“.

„Samsung“ atstovai džiaugėsi teismo sprendimu ir pareiškė, kad „Apple“ negali nusavinti teisės į stačiakampį su užapvalintais kampais.

Teismas įpareigojo JAV bendrovę savo tinklalapyje ir tam tikrose spaudos priemonėse viešai pripažinti, kad „Samsung“ nekopijavo „Apple“ planšetinio kompiuterio dizaino. Tiesa, „Apple“ vis dar turi galimybę šį sprendimą apskųsti aukščiausiam šalies teismui.

Aut. teisės: Ekonomika.lt
Ekonomika.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (15)