Kas yra IP kamera ir kam ji reikalinga: 5 įdomūs panaudojimo pavyzdžiai  (1)

Dažniausiai žmonės IP kameras perka tam, kad apsaugotų savo namus nuo nusikaltėlių, kurie gali kėsintis pasisavinti svetimą turtą ar jį apgadinti. Tačiau iš tikrųjų internetu transliuojančias kameras galima panaudoti ir kur kas išradingiau. Pateikiame penkis netradicinius IP kamerų panaudojimo būdus.

IP kamera - tai vaizdo įrašus fiksuojantis įrenginys, galintis juos tiesiogiai transliuoti internete. Tai yra, nesunku sėdint darbe ar atostogaujant svečioje šalyje patikrinti, kas dedasi namie. Dažniausiai jos naudojamos saugumui užtikrinti - įvykus nelaimei peržiūrimas vaizdo įrašas padeda nustatyti nusikaltėlius. Tačiau IP kameras galima panaudoti ir kitaip.

1. Judesio davikliai. IP kameras galima užprogramuoti taip, kad jos vaizdą fiksuotų tik tuomet, kai kas nors juda. Tai yra labai naudinga funkcija, nes nebereikia peržiūrėti ištisų valandų įrašo, norint aptikti momentą, kuomet namuose kažkas įvyko. Kai kurios kameros, kaip, pavyzdžiui, „Xiaomi Mi“ internetinė kamera, turi integruotus judesio ir garso daviklius. Tačiau ir su kitomis kameromis galima pasiekti tą patį efektą naudojant įvairias programas.

2. Vaikų ir gyvūnų priežiūrą. Galbūt jūs nusikaltėlių ir nebijote, nes jūsų namus saugo šuo, tačiau ir pats augintinis gali iš nuobodulio prikrėsi eibių. Internetinė kamera šiuo atveju gali padėti pamatyti, ką, kol jūsų namuose nėra, veikia jūsų šuo. Taip pat ji gali padėti surinkti įkalčius prieš blogai besielgiančius vaikus. Įdomu ir tai, kad „Xiaomi Mi“ internetinė kamera turi integruotą mikrofoną ir garsiakalbį, todėl šėlstančius vaikus ar augintinius galėsite sudrausminti. Nors labai gali būti, kad šuo išgirdęs jūsų balsą tik trumpam pasimes, o vėliau grįš prie įprasto darbo.

Kai kurie žmonės IP kameras naudoja ir namuose dirbančių žmonių priežiūrai. Apie tai reikėtų pranešti šiems žmonėms, kad jie vėliau neįsižeistų, jog buvo stebimi. Taip šeimininkai mato, ką jų namuose veikia auklės ar remonto meistrai.

3. Socialinių eksperimentų transliavimas. Gerai, šia internetinės kameros funkcija greičiausiai nepasinaudosite, tačiau įdomu žinoti, kad jos tam tikrai pasitarnauja. 1996 metais internete pasirodė „JenniCam“ eksperimentas, kurio metu 24 valandas per parą buvo transliuojamas vienos moters gyvenimas. Dabar šis eksperimentas jau nebeveikia, tačiau panašių transliacijų internete vis dar yra daugybė. Transliuojami ir tikri moksliniai eksperimentai, pavyzdžiui, dervos lašo eksperimentas. Mokslininkas Thomas Parnellis norėjo išsiaiškinti, kokio klampumo derva iš tikrųjų yra (buvo teigiančiu, kad derva yra visiškai kieta), todėl dabar po truputį ji teka ir laša, o transliaciją nuolat kas nors žiūri. Dabar laukiama devintojo lašo.

4. Verslo ar hobio apsauga. Vienas geriausių pavyzdžių - daržininkystė. Žmonės labai sunkiai dirba, kol užsiaugina gerą daržovių derlių, tačiau jį per kelias minutes gali nusiaubti kenkėjai. Tam reikalinga šiokia tokia apsauga. Žinoma, internetinė kamera nepadės atbaidyti kenkėjų, tačiau ji gali padėti identifikuoti problemą.

Kita vertus, keliautojai ir turistai pastebi, kad tokias kameras naudoja ir smulkūs verslininkai. Pavyzdžiui, kai kuriose šilto klimato šalyse prie vaismedžių plantacijų paliekamas nedidelis kioskelis, kuriame niekas nedirba. Patys vaisių ar gėlių pirkėjai yra raginami prieiti ir palikti nustatytą kainą. Šiuose kioskeliuose neretai būna paslėpta internetinė kamera. Ji padeda išsiaiškinti, kiek žmonių yra nesąžiningi ir pinigų nepalieka.

5. Kasdienio šeimos gyvenimo fiksavimas. Ši idėja patiks ne visiems, tačiau kai kuriose šalyse tokių namų yra nemažai. Internetinės kameros gali būti nuolat įjungtos, kad fiksuotų įvairias šeimos gyvenimo akimirkas. Įvykus kokiam nors juokingas ar netikėtam įvykiui galima nesunkiai surasti jį vaizdo įraše.

Tai taip pat padeda jums stebėti save. Ar jūsų laikysena visada yra teisinga? Ar jūs nepamirštate, kiek kartų užkandžiaujate? Galbūt per kasdienius darbus ir rūpesčius kažko nepastebėjote?

Tai - tik keli IP kamerų panaudojimo būdai. Daug daugiau jų galima rasti kelias minutes panaršius internete. Iš tikrųjų, internetinės kameros yra labai naudingos ir dėl jų pagrindinės paskirties - namų saugumo užtikrinimo. Šiais laikais jos yra nebrangios ir siūlo nemažai papildomų funkcijų, todėl apie gerą internetinę kamerą pagalvoti turėtų kiekvienas namų šeimininkas. Štai jau minėta „Xiaomi Mi“ internetinė kamera šiuo metu kainuoja vos daugiau nei 23 eurus.

Internetinės kameros nebėra nei brangios, nei sudėtingos naudoti. Greitas interneto ryšys reiškia, kad dabar net keliaudami galime per porą sekundžių patikrinti, ar namie viskas gerai.

Aut. teisės: Technologijos.lt

(27)
(18)
(9)

Komentarai (1)