„Forbes“: Bill Gates tapo įtakingesniu žmogumi pasaulyje nei popiežius  (9)

Vis dar būdamas kompanijos „Microsoft“ valdybos nariu, tačiau daugiausia užsiimdamas labdaringomis iniciatyvomis, Bill Gates pakilo į aukštesnę įtakingiausių pasaulio žmonių reitingo vietą, nei buvo prieš metus. Reitingą sudarė žurnalas „Forbes“, kuris vienam iš „Microsoft“ įkūrėjų šiemet skyrė 4-tą vietą (2011 m. jis buvo penktas).


Bill Gates asmeninis turtas sudaro apie 61 mlrd. JAV dolerių, tačiau nežiūrint į tai, jis jau paaukojo maždaug 28 mlrd. JAV dolerių. Savo ruožtu, būtent dabartiniai jo darbai ir padarė jį tikrai įtakingu žmogumi. Būdamas vienu iš „Bill and Melinda Gates Fund“ valdytojų, jis bando kovoti su įvairiausiomis šiuo metu egzistuojančiomis ligomis. Bill Gates teigimu, jo fondo pajėgomis iki 2020 m. bus išsaugota iki 8 mln. gyvybių.

Jis taip pat pritraukia nemažai kitų turtingų žmonių, kurie prisideda prie fondo veiklos: nemažai turtingų amerikiečių šeimų savo didžiąją pajamų dalį atiduoda būtent filantropijos tikslams. Šiemet taip vadinamus „Dovanojimo priesaiką“ davė 23 nariai, o bendras jų skaičius pasiekė 91.

Žurnalo „Forbes“ teigimu, visa tai leido Bill Gates pakilti į 4-tą vietą, o tai yra aukščiau nei Romos popiežius Benediktas XVI, kuris šiemet nukrito į 5-tą vietą. Kaip nekeista, pirmas tris vietas užima valstybių vadovai: JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama), Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Beje, „Forbes“ sudarytame įtakingiausių pasaulio žmonių reitinge yra ir kitų technologijų industrijos atstovų. Štai kompanijos „Google“ įkūrėjai Sergey Brin ir Larry Page užiam 20-tą vietą. Kaip žinia, Larry Page šiuo metu vadovauja paieškos gigantui, tuo tarpu Sergey Brin nuolat pastebimas su papildytosios realybės akiniais „Google Glass“, kurie turėtų tapti komerciniu produktu 2014 m.

„Facebook“ įkūrėjas Mark Zuckerberg užima 25-tą vietą, ir tai yra jauniausias šio reitingo dalyvis – jam vos 28 metai. Šiam žmogui pavyko savo kompaniją padaryti didžiausio pasaulyje socialinio tinklo savininke, o taip pat padėti debiutuoti akcijų biržoje. Deja, gana greitai rinka „pasakė“ tikrąją kompanijos vertę: kompanijos akcijų kaina krito maždaug dvigubai, dėl to Mark Zuckerberg turtas per maždaug pusmetį sumažėjo nuo 17 mlrd. iki 14 mlrd. JAV dolerių. Nepaisant nuopuolio, „Facebook“ vadovas vis tiek laikomas vienu įtakingiausių pasaulyje: juk jo socialiniame tinkle – jau virš vieno milijardo vartotojų.

Iš kitų įtakingiausių planetos žmonių galima paminėti Karlosą Slimą (Karlos Slim Helu), kuris savo turtus uždirbo telekomunikacijų srityje (šis meksikietis, beje, šiuo metu yra turtingiausias pasaulyje žmogus, tačiau tarp įtakingiausių – „tik“ 11 vietoje), taip pat 27-toje vietoje atsidūrė „Amazon“ vadovas Jeff Bezos, 35-toje pozicijoje – „Apple“ generalinis direktorius Timas Cookas, 46-toje – „Microsoft“ prezidentas Steve'as Ballmeris.

Iš mažiau žinomų, tačiau taip pat įtakingų, reikėtų paminėti „Foxconn“ vadovą Terry Gou (55 vieta), Kinijos paieškos sistemos „Baidu“ įkūrėjas ir dabartinis vadovas Robinas Li atsidūrė 64 vietoje, „LinkedIn“ direktorių tarybos pirmininkas Reid Hoffman atsidūrė paskutinėje reitingo pozicijoje – 71 vieta.

 

FACEIT. LT – IT Naujienos
Aut. teisės: Faceit.lt
(7)
(0)
(5)

Komentarai (9)