CO2 jau siurbiamas iš atmosferos: gali būti žaliava kitų medžiagų gamybai (Video)  (1)

Lėktuvu skrisdamas iš Vilniaus į Londoną vienas keleivis sukuria apie dviejų šimtų kilogramų anglies dioksido pėdsaką. Norint iš atmosferos pašalinti tokį kiekį, kiekvienam keleiviui tai kainuotų apie du šimtus eurų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Paskutiniais amžiais žmonija į atmosferą išmetė tiek daug šiltnamio efektą sukeliančių dujų, kad su jomis mums teks gyventi dar daugelį metų. Kadangi visiškai atsisakyti iškastinio kuro artimiausiu metu nepavyks, mokslininkai vysto technologijas, kurios anglies dioksidą gaudo iš atmosferos. Tačiau vien surinkti CO2 dujas neužtenka – reikia žinoti, ką su jomis daryti. Pasak KTU Aplinkosaugos technologijos katedros mokslininkių, anglies dioksidą galima laidoti arba panaudoti pramonėje. Tai gali būti žaliava kitų medžiagų gamybai. Pavyzdžiui, medžiagų, naudojamų kelių tiesimui.

Didžiausias pasaulyje anglies dvideginio išgavimo iš atmosferos įrenginys pastatytas Islandijoje. Jį sukūrė šveicarai ir pavadino Orkos vardu. Kaip veikia ši įranga? Kokie yra natūralūs būdai sugerti CO2 Islandijoje bei Lietuvoje? Visa tai sužinoti kviečiame LRT Plius laidoje „Mokslo sriuba“.

Aut. teisės: Mokslo sriuba
Mokslo sriuba
(8)
(0)
(8)

Komentarai (1)