[Žinios trumpai] Kembridžo ekspertas skelbia, kokia yra Bachmuto paslaptis: kodėl Kremliui taip svarbu jį užimti  ()

Kembridžo universiteto mokslininko Jono Roozenbeeko teigimu, dabartinė situacija Rusijos pajėgoms nėra labai palanki. Karo studijų instituto duomenimis, nuostoliai po 6 mėnesių intensyvių kovų prie Bachmuto  viršija bet kokį operatyvinį pranašumą, kurį Rusija galėjo įgyti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kai kurie karo tyrinėtojai mano, kad strateginė Bachmuto svarba nėra tokia didelė. Kiti teigia, kad jo užėmimas atvers kelią Rusijos ginkluotosioms pajėgoms į Slavianską ir Kramatorską – svarbius pramonės centrus. Apie tai praneša „Sky News“.

Dr. Jonas Roozenbeekas iš Kembridžo universiteto teigia, kad užėmęs šios gyvenvietės teritoriją Kremlius galės tai parodyti kaip pasiekimą. „Kaip ir bet kuriame kare, reikia sugebėti pademonstruoti savo pasiekimus, kurių Rusijos Federacija nuo vasaros pradžios turėjo mažai“, – sakė ekspertas ir pridūrė, kad dabartinė padėtis Rusijos kariuomenei nėra labai palanki. „Žinoma, daugelis žmonių Rusijoje supranta, kad karas jiems nesiseka“, – sakė jis.

 

Tačiau, pasak Roozenbeeko, Bachmuto užėmimas suteiktų labai mažą operatyvinį pranašumo. „Šešių mėnesių žiaurių kovų Bachmuto srityje kaina gerokai viršija bet kokį operatyvinį pranašumą, kurį rusai galėtų įgyti jį užėmę“, – sakoma Roozenbeeko ataskaitoje.

Bachmute, kuriame prieš Rusijos invaziją gyveno 70 000 gyventojų, dabar yra mažiau nei 12 000 žmonių. Tikriausiai - daug mažiau, nes miestas nuolat apšaudomas.

(38)
(1)
(37)

Komentarai ()

Susijusios žymos: