Kokius automobilius renkasi lietuviai?  (3)

Nors vairuotojus domina ir nauji, ir naudoti automobiliai, tačiau ilgalaikės tendencijos kardinaliai nesikeičia: dauguma vairuotojų gali įsigyti tik naudotą ir ne brangesnį nei dvi dešimtis tūkstančių litų kainuojantį automobilį. O degalų kainoms nenumaldomai kylant, atsiranda vis daugiau svarstymų, ar anksčiau ekonomiškesniais atrodę dyzeliniai automobiliai ir toliau išlaikys paklausiausiųjų pozicijas.


Naudotų automobilių paklausa šiuo metu beveik be konkurencijos laimi prieš naujus automobilius – beveik 80 proc. automobilių pirkėjų dabar domina tik naudotos transporto priemonės, o nauji automobiliai aktualūs vos 4 proc. pirkėjų, rodo transporto skelbimų portalo Autogidas.lt apklausa. Dar 18 proc. vairuotojų teigia, kad pasirinkimas – pirkti naują ar naudotą automobilį – priklausytų nuo konkretaus pasiūlymo. Ši statistika atskleidžia, kad bent kol kas šiemet automobilių pirkėjai labiau nei pernai domisi naujais automobiliais – palyginti metų duomenis, pernai procentinė besidominčiųjų naujais automobiliais išraiška buvo dar mažesnė.

Tam, kad automobilių pirkėjus labiausiai domina naudoti automobiliai, turi įtakos ir kaina, kiek vairuotojai už transporto priemonę gali mokėti. Iš apklausos rezultatų, daugumai vairuotojų (netgi 87 proc. respondentų) tinkama kaina yra ne daugiau kaip 16 000 Lt (iš jų 46 proc. gali mokėti iki 5 000 Lt, 30 proc. – iki 10 000 Lt, 11 proc. – iki 16 000 Lt). Dar beveik dešimtadalis respondentų gali mokėti iki 25 000 Lt. Daugiau kainuojantys automobiliai įperkami vos keliems procentams vairuotojų.

Vairuotojų taip pat buvo prašoma įvertinti, kaip, jų nuomone, keisis benzininių ir dyzelinių automobilių paklausa, kai dyzelino kainos beveik susilygino su benzino. Dauguma – 7 iš 10–ies – respondentų mano, kad dyzelinių automobilių paklausa nesumažės, nes su jais išeina vis tiek pigiau važiuoti. Trečdalis vairuotojų teigia, kad turėtų imti augti benzininių automobilių paklausa – už degalus išeina mokėti beveik tiek pat, o benzininiai automobiliai dažniausiai kainuoja pigiau nei dyzeliniai.

Įdomu tai, kad tiek benzininius, tiek dyzelinius automobilius vairuojantys asmenys įžvelgia taupymo alternatyvų. Tie, kurie turi transporto priemonę su benzininiu varikliu, kalba apie galimybę įsidiegti dujų įrangą ir važiuoti dar taupiau. O tie, kurie vairuoja automobilį su dyzeliniu varikliu, kalba apie, jų teigimu, niekam nebe paslaptį, kad dyzelino galima gauti ne tik iš degalinės ir už mažesnę kainą.

Aut. teisės: Ekonomika.lt
Ekonomika.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (3)