Paviešino, už kokias sumas Ukrainos kolaborantai parsiduoda Rusijai: suteikia tokius duomenis, kurie baigiasi žudynėmis  ()

Donecko regione dirbantys pareigūnai sako, kad Rusijai įsiteikti nutarę šnipai mainais už pinigus per „Telegram“ tinklą perduoda ne tik svarbių objektų ar vietų nuotraukas, bet ir koordinates.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kramatorsko ir Sloviansko miestų policijos patrulių vadas Oleksandras Mališas tokius žmones vadina šnipais ir atsisako su Rusijos kolaboruojančius tautiečius vadinti ukrainiečiais.

„Aš negaliu jų vadinti ukrainiečiais, nors jie ir turi Ukrainos pasą ir yra čia gimę bei visą laiką gyvena. Aš kalbu ne apie profesionalius šnipus, kurie būtų treniruoti Maskvoje ir atsiųsti čia“, – „The Guardian“ pabrėžė O.Mališas.

Jis prižiūri tvarką dvejuose miestuose, kurie atsidūrė Donecko regiono „kišenėse“. Nors kontrolę išlaiko Ukraina, Rusijos pajėgos juos supa iš trijų pusių.

Tikslas – rasti kolaborantus, kol šie neperdavė informacijos apie taikinius

Kol Ukrainos kariai atlieka savo darbą, O.Mališui su bendražygiais iškeltas tikslas išrauti ir suimti įtariamus kolaborantus. Jis sako, kad miestuose dar jaučiasi prorusiškos simpatijos. Tai ypač išryškėja tarp marginalų.

O.Mališas pasakojo, kad į vietinius buvo nutaikyti du prorusiški „Telegram“ kanalai su visame pasaulyje jau gerai atpažįstama Vladimiro Putino režimo „Z“ raide. „Telegram“ grupės administratorius pateikdavo prašymą užfiksuoti konkrečią vietą ir pateikti koordinates arba nuotrauką, o už tai pažadėdavo pinigų.

Kai rusų pinigais susiviliojęs žmogus nusiųsdavo informaciją administratoriui, į banko sąskaitą gaudavo iki 600 eurų, pasakojo O.Mališas.

Jis teigė, kad kartu su savo komanda rado informacijos keitimo į pinigus įrodymų. Tai padarė patikrinę įvairių įtariamųjų telefonus. O.Mališas atsisakė britų leidiniui „The Guardian“ pasakyti, kiek tokių žmonių sulaikė.

„The Guardian“ nepavyko rasti „Telegram“ grupių, kuriose būtų už informaciją siūlomi pinigai, tačiau šiame tinkle išties yra „Z“ raide pažymėti kanalai, skirti Kramatorsko ir Sloviansko žmonėms. Juose dalijamasi rusiška propaganda.

 

Šios grupės turi 15 tūkstančių sekėjų, tačiau nėra aišku, ar visi jie yra Kramatorsko ir Sloviansko ar aplinkinių kaimelių gyventojai.

O.Mališas pasakojo, kad šeštadienį policija sulaukė gyventojų prašymų atkreipti dėmesį į vieną vyrą. Kai jie apžiūrėjo jo telefono turinį, pamatė, kad šis iš Rusijos banko balandžio 8 dieną gavo 480 eurų.

Vyras nesugebėjo paaiškinti, kodėl gavo pinigus tą pačią dieną, kai Rusija paleido raketas į Kramatorsko geležinkelio stotį. Pareigūnai jį suėmė.

Ištuštėjusiuose miestuose nyksta ir kolaborantai

Patruliuojantis leitenantas Ihoris Junusovas pasakojo, kad daugiau nei pusė abiejų miestų gyventojų jau yra išvykę. Taip pareigūnams lengviau identifikuoti įtartiną elgesį.

 

„Jeigu anksčiau pagrindinėje aikštėje vakare galėdavai matyti 500 žmonių, dabar jų būna apie 10“, – sakė I.Junusovas.

Kartu su „The Guardian“ žurnalistais po Kramatorską važinėję policininkai nerado automobilių ar žmonių, kuriuos būtų galima patikrinti – miestas išnykęs. Tačiau pareigūnai parodė, kokią žalą padarė į miestą nukreipta dviguba raketų ataka. Manoma, kad raketų tikslu buvo Kramatorsko saugumo tarnybos štabas.

Vieną raketų numušė Ukrainos oro gynybos sistema. Ji sprogo tarp saugumo tarnybos štabo ir gyvenamojo namo.

Antroji raketa skriejo tiesiai į tikslą – dėl karo ištuštėjusią vaikų ligoninę.

Parengta pagal „The Guardian“ informaciją.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(12)
(2)
(10)

Komentarai ()

Susijusios žymos: