[Žinios trumpai] „The New York Times“ paviešino tikrąsias priežastis, kodėl stringa ginklų tiekimas Ukrainai ir tai kelia didelių problemų  (2)

„The New York Times“ paskelbė kelias priežastis, dėl kurių ginklai taip lėtai keliauja į Ukrainą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vakarai dabar yra labiau linkę teikti finansinę paramą Ukrainai nei ginkluotę. „Kai kurios NATO šalys baiminasi siųsti sunkiąją ginkluotę ir tikisi paliaubų derybų, bet aljansas viešai deklaravo, kad padės Ukrainai nugalėti Rusiją“, teigiama „The New York Times“ straipsnyje.

Tai kodėl ginkluotė taip lėtai keliauja į Ukrainą?

Vakarai nenori išeikvoti savo arsenalų. Ilgi taikos metai užmigdė karo pramonę ir reikės ne vienerių metų, kad būtų atkurti pajėgumai, kurie dabar prarandami Ukrainoje.

Sudėtinga logistika. Vakarai nori padėti Ukrainai, bet nenori įsitraukti į tiesioginį karą. Be to, kalbame apie labai sunkius ginklus, kurie ne visada yra arti aerodromų ir ne visada yra paruošti greitam permetimui į kitą šalį. Logistikos sunkumai labai lėtina ginklų pristatymą Ukrainai.

Vakarai bijo, kad jautrios technologijos pateks į rusų rankas. Kare ginklai dažnai patenka į priešo rankas. Vakarams būtų nenaudinga, jei nauja ginkluotė būtų gerai pažįstama rusų inžinieriams. Dėl to siunčiama senesnė ginkluotė, kurios tiesiog nėra daug.

Ukrainiečiams reikia apmokymų. Štai HIMARS sistemos Ukrainai jau pažadėtos, bet ukrainiečiai kelias savaites mokysis jomis naudotis ir jas prižiūrėti.

Vakarai baiminasi, kad jų siunčiama ginkluotė bus panaudota Rusijos teritorijos puolimui. Tai, beje, nėra susiję tik su baime tiesiogiai įsitraukti į konfliktą. Tiesiog Vakarai norėtų išvengti dar didesnės eskalacijos, nes tuo atveju Ukrainai jau nebegalėtų padėti. Pavyzdžiui, jei Rusija nuspręstų naudoti ypatingo galingumo bombas.

 

Julianne Smith, JAV atstovė NATO, taip apibūdino situaciją - „Tai yra nuolat besikeičiantis procesas su daug komponentų. Pirmiausia, pažvelgiame į nuolat besikeičiantį Kyjivo prašymų sąrašą - jis kinta kone kasdien. Gauname srautą užklausų, stengiamės kartu su sąjungininkais nustatyti, kas ką pasiruošęs suteikti. Tai sudėtinga ir problemiška, nes prašymai greitai keičiasi“.

Smith teigia, kad NATO svarsto galimybę Ukrainai suteikti šarvuotąją techniką, bet kai kurios šalys „jau atidavė viską, ką turi“, todėl dabar mieliau pereina prie finansinės paramos.

(10)
(14)
(-4)

Komentarai (2)