Putinas turi net 4 nebranduolinius būdus, kaip sukelti tikrą katastrofą Ukrainai: prasidėtų visiškai naujas karas ()
Keturi nebranduoliniai metodai leis rusams padaryti maksimalius nuostolius Ukrainai ir pradėti naują konflikto etapą.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gali eskaluoti plataus masto karą su Ukraina nenaudodamas branduolinių ginklų prieš civilius. Tai teigia „The Hill“.
Žurnalistai primena, kad rugsėjį Vladimiras Putinas pradėjo grasinti Vakarams ir Ukrainai naujomis branduolinėmis grėsmėmis.
Iki šiol Kremlius ir Rusijos ginkluotųjų pajėgų vadovybė ne kartą buvo kaltinami karo nusikaltimais ir net ukrainiečių genocidu, tačiau kol kas šalis agresorė susilaiko nuo masinio naikinimo ginklų naudojimo. Tačiau, anot „The Hill“, Maskva gali panaudoti keturis nebranduolinius būdus, kurie leis Rusijos Federacijai padaryti maksimalius nuostolius Ukrainai ir pradėti naują konflikto etapą.
Biologiniai ginklai prieš Ukrainą
Rusija paveldėjo dalį sovietų biologinių ginklų programos, o šiemet JAV Valstybės departamentas perspėjo, kad Kremlius tokių ginklų panaudojimo neriboja. Nors nėra galutinio biologinio ginklo programos egzistavimo įrodymų, vieša informacija tvirtai rodo, kad Rusijos Federacija išsaugojo ir modernizavo sovietinį palikimą.
Nepaisant galiojančių tarptautinių konvencijų, Rusijos kariuomenė, siekdama pakreipti karą savo naudai, gali platinti juodligės sporas, botulino toksinus ir riciną, sukeliančias pavojingas žmonių sveikatai ligas.
Cheminis ginklas prieš Ukrainą
Pagrindiniai cheminių ginklų tipai yra nervus paralyžiuojančios ir dusinančios medžiagos, kurios skirtos žmonėms žudyti arba suluošinti. Kaip ir su biologiniais ginklais, Rusija pasirašė ir galiausiai ignoravo tarptautines konvencijas, įpareigojančias Maskvą atsikratyti cheminio arsenalo.
Ekspertai teigia, kad Kremlius cheminio ginklo panaudojimą prieš Ukrainą vertina kaip mažiau rizikingą žingsnį nei branduolinis ginklas. Tuo pat metu Vakarai turi modernią įrangą ir žvalgybą, kurios pagalba Rusija bus akimirksniu atskleista naudojanti tokio tipo masinio naikinimo ginklus.
Užtvankų sunaikinimas Ukrainoje
Norėdami sutrikdyti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atsakomąjį puolimą pietų kryptimis, Rusijos kariai gali susprogdinti Dniepro upės užtvankas.
„Tai paskandintų visą kairįjį Dniepro krantą pasroviui ir priverstų ukrainiečius evakuoti šimtus tūkstančių žmonių, užuot veržiantis į Chersoną, jau nekalbant apie masines aukas. Be to, Kremliaus „karo vanagai“ ragina atakuoti užtvankas į šiaurę nuo Kijevo. Užtvankų sunaikinimas ant Dniepro bus katastrofiškos, nes potvynis užtvindys tankiai apgyvendintas vietoves“, – sakė Kalifornijos universiteto San Diege politikos mokslų profesorius Branislavas Slančevas, svarstydamas galimą didžiausių Ukrainos užtvankų sunaikinimą.
Totalinis karas įprastomis priemonėmis
Spalį Rusijos ginkluotųjų pajėgų masiniai raketų smūgiai į civilius taikinius, karinius postus ir energetikos infrastruktūrą parodė, kad Kremlius gali išprovokuoti konflikto paaštrėjimą konvencinėmis priemonėmis. Leidinys pažymi, kad karas gali pereiti į naują etapą Rusijai įvykdžius dalinę mobilizaciją, kurios metu kariuomenės gretas papildys ne mažiau kaip 300 tūkst. karių.
„Putinas taip pat galėtų pareikalauti visuotinės mobilizacijos, kuri leistų kariuomenei išplėsti potencialių šauktinių būrį, tačiau tam reikėtų „specialiąją karinę operaciją“ vadinti karu, ko jis nenori daryti.