Studijų kokybe nusivylę studentai po pusmečio galės keisti studijų programą  (20)

Vyriausybė trečiadienį nutarė leisti valstybės finansuojamose vietose besimokantiems studentams po vieno studijų pusmečio pereiti į kitą studijų programą ar kitą aukštąją mokyklą. Kartu jie išsineštų savo "studento krepšelį".


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) siūlymu pakeisti studijų kryptį neturintiems skolų ir egzaminus išlaikiusiems studentams būtų leidžiama po pusmečio, o rezidentūros studentams - po metų.

Kaip Vyriausybės posėdyje kalbėjo švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, jei tos studijų programos, į kurią pereinama, kaina bus didesnė nei tos, kuri paliekama, skirtumą turės padengti pats studentas.

"Jei kaina mažesnė, tos lėšos turi būti perkeliamos", - sakė ministras.

Anot jo, toks sprendimas paskatins konkurenciją - studijų kokybe nusivylusiems studentams bus suteikta galimybė pasirinkti, jų nuomone, geresnės kokybės studijas.

Šiam siūlymui trečiadienį pritarta, nors kiti ministrai tokią tvarką ir kritikavo. Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas nuogąstavo, kad taip bus paskatintas piktnaudžiavimas.

"Studentas gal galės naudotis tuo - stoti į nepopuliarią specialybę ir tada persinešti į populiarią. Taip bus pažeistos mūsų nuostatos - reikiamų specialistų rengimas", - sakė G.Kazlauskas. Anot jo, bus problema, kai prasidės "perėjimai".

"Kalbame apie pavienius atvejus, o ne kad prasidės kritinės masės keliavimas", - tvirtino G.Steponavičius. 

Aut. teisės: delfi.lt
(2)
(0)
(2)

Komentarai (20)