Mokslininkai paneigė prieš gėjų santuokas išsakomus argumentus  (116)

Nepaisant to, kad vis daugiau pasaulio šalių priima homoseksualų santuokas įteisinančius įstatymus, daugelis žmonių su tuo nesutinka. Dažnai pasigirsta tam nepritariančių nuomonių, kurias specialistai paneigė moksliškai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Guardian.co.uk pateigia dažniausius teiginius ir juos paneigiančius argumentus.

„Tai nenatūralu“

Dažnai šis argumentas naudojamas kalbant būtent apie homoseksualų lytinį aktą. „Nenatūralu“, nes neva taip gyvūnai nesielgia laukinėje gamtoje. O toks lytinis aktas tarp gyvūnų aptinkamas ypač dažnai – tarp avių, pingvinų, juodųjų gulbių, ančių, delfinų, beždžionių, dramblių, žirafų, liūtų ir t.t. Tačiau seksas ir santuoka – du skirtingi dalykai.

Santuoka gamtoje jau savaime yra nenatūrali – žmonės yra vieninteliai gyvūnai, kurie tuokiasi. Tiesa, yra tokių rūšių, kurios atstovai turi tik vieną partnerį per gyvenimą, bet tai – ne santuoka, o partnerystė. Taigi visuomenės suvokimas apie tai, kas „natūralu“, dažnai remiasi tiesiog iškraipytais mitais.

„Tai nulems daugiau iškrypėliškų santuokų“

Žmonės kalba, kad įteisinus homoseksualų santuokas, netrukus tuoktis galės ir, pavyzdžiui, vyras su žirafa arba vyras su knyga. Tačiau tam nėra jokio logiško argumento: daiktai ir gyvūnai nėra teisiškai pripažįstami kaip fiziniai asmenys, tai jokių sutarčių jie pasirašyti negalėtų. Mokslininkai teigia, kad kelias nuo homoseksualų santuokos iki, pavyzdžiui, zoofilų santuokos neturi jokio mokslinio pagrindo.

Yra ir tokių, kurie homoseksualų santuokas sieja su poligamija ir kraujomaiša. Argumentuojama, kad jeigu bus leista susituokti gėjams, netrukus tai padaryti galės ir broliai su seserimis. Tačiau, anot mokslininkų, toks argumentas gali būti prilyginamas: „Jeigu alkoholis yra legalus, reikėtų legalizuoti ir heroiną. Juk tai – cheminiai elementai, kurie naudojami paveikti tam tikras smegenų zonas, tai kodėl vienas yra legalus, o kitas – ne?“.

„Tai pakenks tradicinei santuokai“

Teigiama, kad įteisinus gėjų santuokas, jos netrukus pralenks heteroseksualias. Tai paaiškinama tuo, kad po legalizavimo, visi homoseksualai ims tuoktis. Neva toks staigus šuolis sunaikins visą santuokų sistemą.

Vėlgi – loginio argumento tam nėra, viskas – tik hipotetiniai spėliojimai. Tačiau tokios spėlionės gali tikti kiekvienam žmogaus veiksmui. Juk tuokiantis mylimieji pasižada vienas kita mylėti varge, nelaimėje, ligoje – iki kol mirtis juos išskirs, kaip tam sutrukdyti galėtų kažkur pasaulyje susituokiantys gėjai?

„Tai sustabdys mokslinį progresą“

Baiminamasi, kad homoseksualūs asmenys, dirbantys mokslininkais, atsisakys karjeros tam, kad galėtų atsiduoti šeimai. Žinoma, taip neva nukentės mokslo progresas. Pasirodo, daugelis mano, kad homoseksualai „iš prigimties“ nėra linkę į ilgus ir rimtus santykius, o santuoka juos tam motyvuos. Deja, tokia nuomonė yra klaidinga. Kaip ir heteroseksualiuose santykiuose, rimti santykiai yra suvokiami skirtingai: vieniems santuoka yra reikalinga, kiti gali kartu išbūti nesusituokę visą gyvenimą.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(6)
(0)
(0)

Komentarai (116)