[Išsami tema] Sukurtas specialiai rusų „Armatos“ naikininimui: Vokietija pristatė visiškai naują tanką, kuris galėtų pranokti visus kitus pasaulio tankus (Foto, Video)  ()

Vokietija pristatė naują pagrindinį mūšio tanką – pirmąjį per daugiau nei 40 metų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

KF51, taip pat žinomas kaip „Panther“, pasižymi naujomis technologijomis, įskaitant didesnį pagrindinį ginklą, skaitmeninį kompiuterio pagrindą ir visą gynybinių funkcijų rinkinį. „Panther“ netgi turi galimybę atremti vadinamąją „top-atack“ amuniciją, tokią kaip amerikiečių pagaminta raketa „Javelin“, kuri naikina Putino armiją Ukrainoje.

Pirmadienį Diuseldorfe, Vokietijoje įsikūrusi ginklų gamybos įmonė „Rheinmetall“ Prancūzijos ginklų parodoje „Eurosatory“ pristatė „KF51 Panther“. Paroda, rengiama kas dvejus metus, yra vitrina Europos ginklų gamintojams reklamuoti savo naujausią įrangą. „Rheinmetall“ pristatė „Panther“ su pilku, juodu ir neoniniu geltonu pikseliniu kamufliažiniu raštu.

Jei vardas „Panther“ jums yra girdėtas, taip yra dėl Antrojo pasaulinio karo vokiečių tanko „Panzerkampfwagen V“, taip pat žinomo kaip „Panther“, buvo sukurtas 1942 m., siekiant kovoti su Rusijos tankais, įskaitant vidutinį tanką T-34.

„Panther“ buvo vienas geriausių karo tankų, tačiau jį smarkiai stabdė mechaninės ir patikimumo problemos. „Panther“ debiutavo 1943 m. Kursko mūšyje ir tarnavo tiek Rytų, tiek Vakarų frontuose, įskaitant „D-Day“ išsilaipinimą ir Bulge mūšį (kitaip dar žinomas kaip Ardėnų puolimas).

 

KF51 yra „Leopard 2“, amerikiečių tanko M1 „Abrams“ amžininko, įpėdinis. „Leopard 2“ debiutavo devintojo dešimtmečio pradžioje ir vis dar eksploatuojamas su daugiau nei tuzinu armijų visame pasaulyje.

Dešimtmečius „Leopard 2“ buvo nuolat atnaujinamas, o naujausia versija buvo Vokietijos armijos „Leopard 2A7“. Deja, kaip ir daugeliui atnaujintų sistemų, galiausiai ateina laikas, kai tampa nepraktiška į senąją sistemą įtraukti naujų dalykų. Vienintelis būdas judėti į priekį – sukurti kažką visiškai naujo.

„Panther“ yra tas naujas tankas. Atrodo, kad naudojamas pagrindinis „Leopard 2“ korpuso dizainas, nors korpuso forma rodo naujesnius, storesnius šarvus išilgai priekio ir šonų. „Panther“ išlaiko „Leopard 2“ linijas virš variklio skyriaus, bet su ryškiu išsipūtimu.

Nepaisant to, pranešama, kad „Panther“ vis dar turi 1 100 kilovatų/1 500 arklio galių variklį, tiek pat galios, kaip ir „Leopard 2“.

 

„Panther“ bokštelis yra didesnis su staigesniais kampais ir daug didesne iškyša virš variklio skyriaus, pastarasis skirtas laikyti didesnius, sunkesnius pagrindinio ginklo šovinius ir veikti kaip atsvara naujajam 130 milimetrų pagrindiniam pabūklui.

Tęsinys kitame puslapyje:




KF51 yra pirmasis gamybos tankas su 130 milimetrų pagrindiniu pabūklu, nukrypstant nuo dabartinio 120 milimetrų standarto. Nors NATO šalys, ypač Jungtinės Valstijos, Vokietija ir Prancūzija, dešimtajame dešimtmetyje eksperimentavo su didesniu 130 milimetrų kalibru, pasibaigus Šaltajam karui ir santykinai geriems santykiams su Rusija tai tapo nebereikalinga.

Naujasis pabūklas, pavadintas „Future Gun System“ (FGS), iš esmės yra atsakas į naują rusišką tanką T-14 „Armata“, kuris pirmą kartą buvo pristatytas 2015 m.

„Rheinmetall“ tvirtina, kad FGS žudymo nuotolis yra „50 procentų ilgesnis“ nei senesnio 120 milimetrų pabūklo. Pasak „Europäische Sicherheit & Technik“, naujasis ginklas yra 130 milimetrų/L52, o tai reiškia, kad vamzdžio ilgis yra 52 kartus didesnis už vamzdžio skersmenį. Tai yra 6760 milimetrų ilgio.

Bokšelis taip pat aprūpintas futuristiškai atrodančiu gaubtu, tačiau neaišku, kaip tai prisideda prie tanko efektyvumo ar veiksmingumo.

 

KF51, kaip ir „Leopard 2“, pagrindinis pabūklas užtaisomas automatiškai. Dėl to reikalinga tik trijų žmonių įgula, kurią sudaro tanko vadas, ginklininkas ir vairuotojas (amerikietiškame tanke M1 „Abrams“ vietoj automatinio užtaisymo naudojamas ketvirtas įgulos narys – užtaisytojas).

Tačiau, pasak „Rheinmetall“, KF51 turi vietos ketvirtam įgulos nariui, kuris veikia kaip kuopos lygio vadas arba drono operatorius.

KF51 turi 12,7 milimetro (.50 kalibro) bendraašį kulkosvaidį, sumontuotą šalia pagrindinio ginklo. Tai didesnis ir sunkesnis kulkosvaidis nei senesniuose tankuose, kuriuose paprastai montuojamas 7,62 milimetro kulkosvaidis. Didesnis kulkosvaidis suteikia galimybę šaudyti į mažiau apsaugotus taikinius, tokius kaip sunkvežimiai, lengvieji šarvuočiai, artilerijos dalys ir sausumos kariai, neeikvojant 130 milimetrų pabūklo šovinių.

„Panther“ aprūpintas daugybe kitų naujų funkcijų. Jame yra į išorę nukreiptos skaitmeninės kameros, suteikiančios įgulai matomumą 360 laipsnių kampu.

Antrasis 7,62 milimetro kulkosvaidis gali būti valdomas nuotoliniu būdu iš tanko vidaus, kad būtų galima nukreipti ugnį į priešo dronus ir antžeminius taikinius.

 

KF51 gali paleisti keturis žvalgybinius dronus iš bokštelio, todėl tankai gali atlikti savo vietinę žvalgybą. Bokštelyje įmontuotas drono paleidimo įrenginys, galintis paleisti keturis skraidančius „Hero 120“ šaudmenis. Izraelyje pagamintas „Hero 120“ skrydžio laikas yra 60 minučių ir jame yra 4 kg kovinė galvutė. „Hero 120“ leis „Panther“ tankams numušti taikinius už jų regėjimo linijos, pavyzdžiui, už kalvų ir medžių linijų.

Stipriausi atakos ginklai, tokie kaip švedų NLAW ir amerikietiška „Javelin“, Ukrainoje pasirodė labai veiksmingi, iššaudami sprogstamąjį užtaisą į plonus tanko stogo šarvus. Dauguma Vakarų tankų yra taip pat pažeidžiami, o „Panther“ „top-atack“ gynybos sistema yra pirmoji žinoma sistema, skirta kovoti su „top-atack“ ginklais. Neaišku, kaip veikia naujoji gynybos sistema, nors sklando gandai, kad dronai gali perimti atskrendančias raketas.

Vienas įdomiausių dalykų apie KF51 yra tai, kad jis sveria vos 59 tonas. Pagal šiuolaikinius standartus tai gana nedaug, o tai tankui suteiks didelį mobilumą. Pvz., naujausia M1 „Abrams“ versija sveria 73,6 tonos be tokių funkcijų kaip didesnis ginklas, skraidančios amunicijos ir dronai.

 

„Rheinmetall“ teigia, kad tankas naudoja aktyvią gynybą (aktyviąsias apsaugos sistemas, kurios numuša atskriejančias prieštankines raketas), reaktyviąją gynybą (sprogstančias plyteles, kurios deformuoja prieštankinį užtaisą) ir pasyvią apsaugą (plieninius kompozitinius šarvus). KF51 galėtų labiau remtis lengvesnėmis aktyviosiomis ir reaktyviosiomis apsaugos priemonėmis nei sunkesnėmis pasyviosiomis apsaugos priemonėmis, taip sumažinant bendrą transporto priemonės svorį.

Didelis klausimas yra, ar kam nors reikia tokio naujo tanko kaip KF51. Rusijos šarvuotosios pajėgos, su senais tankais ir prastai apmokytomis įgulomis, įsiveržė į Ukrainą. Rusijos tankų korpusas buvo smarkiai sunaikintas ir kelia mažesnę grėsmę nei bet kada anksčiau.

Vėlgi, naujos, novatoriškos KF51 funkcijos ir didesnis pabūklas viršija tai, ką dabartinis Vakarų tankų parkas, pirmą kartą sukurtas aštuntajame ir devintajame dešimtmečiuose, gali suteikti mūšio lauke. Viršyti priešo grėsmę yra saugu, bet brangu.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(62)
(2)
(60)

Komentarai ()