Gatvėje žmonės nenori atsakyti į „Facebook“ registracijos klausimus (Video)  (24)

Ar sutiktumėte nepažįstamajam gatvėje pasakyti savo vardą, pavardę, el. paštą, kur gyvenate, ką mėgstate veikti, kas yra jūsų draugai ir atskleisti kitus asmeninius dalykus?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tokį eksperimentą nusprendė atlikti du vaikinai: išėję į gatvę jie klausinėjo žmonių tų pačių klausimų, į kuriuos reikia atsakyti norint užsiregistruoti socialiniame tinkle „Facebook“. Visa tai jie nufilmavo ir įkėlė į vaizdo įrašų svetainę „YouTube“.

Sparčiai populiarėjančiame filmuke užfiksuota nepatogių situacijų, pvz., vienam vyrui sudvejojus, ar jis nori atskleisti asmeninę informaciją, vaikinai jį nuramina: „Nesibaiminkite, mes tai parodysime tik maždaug 600 mln. žmonių.“ Link tokio aktyvių vartotojų skaičiaus šiuo metu artėja „Facebook“. Kitas vaikinas, paklaustas, ką šiuo metu veikia, atsako, jog geria kolą. Tuomet vienas apklausėjas išsitraukia garsiakalbį ir šią „svarbią žinią“ paskelbia visai gatvei.

Nors tyrimas atliekamas juokais, jis atskleidžia rimtą problemą: registruodamiesi interneto svetainėse ir keldami jose įrašus žmonės dažnai nesusimąsto, jog ši informacija bus prieinama viešai. „Puikus pavyzdys, kaip žmonės noriai dalinasi savo asmeninio gyvenimo smulkmenomis internete, siekdami dėmesio, tačiau paklausti tiesiogiai tyli lyg idiotai. „Facebook“ yra kvailystė“, – pastebi vienas komentatorius.

Aut. teisės: 15min.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (24)