Vilniečiai aplenkė Europą – stotelėse įrengti lietimui jautrūs ekranai  (26)

Vilnius tapo pirmuoju miestu Europoje, kuriame viešojo transporto stotelėse įdiegti žemėlapiai su lietimui jautriais ekranais. Interaktyviuosiuose žemėlapiuose lietuvių, anglų, rusų, lenkų ir vokiečių kalbomis pateikiama informacija apie autobusų ir troleibusų maršrutus bei tvarkaraščius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Tokie ekranai šių metų gegužę buvo pristatyti Prancūzijoje, tačiau praktikoje jų dar niekas nebuvo įdiegęs. Vilnius tapo pirmuoju miestu visoje Europoje, kur veikia naujoviška žemėlapių sistema. Pirmieji lietimui jautrių ekranų žemėlapiai šiandien pradėjo veikti Dailės akademijos ir Žaliojo tilto stotelėse“, – sako vienas iš projekto iniciatorių, Vilniaus meras Artūras Zuokas.

42 colių ekranų konstrukcija yra atspari žemoms temperatūros, o tai užtikrina nenutrūkstamą ekranų funkcionavimą esant net šalčiausiai žiemai. Sistemoje įdiegta optimalaus maršruto paieškos funkcija leis pasirinkti trumpiausią arba greičiausią ieškomos kelionės maršrutą. Interaktyvūs žemėlapiai yra patogesni už popierinius variantus, nes ekranuose esančią informaciją galima bus nuolat atnaujinti.

Pasak vienos iš projekto iniciatorės ir įgyvendintojos, lauko reklamos bendrovės „JCDecaux Lietuva“ generalinės direktorės Žanetos Fomovos, kol kas viešojo transporto stotelėse buvo įrengti du bandomieji ekranai. Ž.Fomovos teigimu, jeigu projektas bus sėkmingas, bendrovė galės įdiegti daugiau lietimui jautrių ekranų ir kitose sostinės vietose.

„Šią savaitę Lietuvoje prasideda Europos krepšinio čempionatas, turistų skaičius Vilniuje išaugs keleriopai. Tikimės, kad modernūs žemėlapių ekranai padės iš užsienio atvykstantiems krepšinio aistruoliams nepasimesti Vilniaus gatvėse ir sutaupyti laiko“, – sako Ž. Fomova.

Diegiant modernią sistemą buvo bendradarbiaujama su Vilniaus miesto savivaldybe – į ekranus perkelti sostinės savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ žemėlapiai ir informacija.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (26)