Kaip apsiginti nuo puolančio šuns?  (64)

Daugelis iš mūsų yra patekęs į situaciją, kai pamato besiartinantį piktą ir lojantį šunį. Tuomet supanikuojame, tačiau retas žino, kokių veiksmų reikia imtis, kad išvengtume tragedijos.

Kinologas, Muitinės mokymo centro mokymo bei metodikos skyriaus vyr. inspektorius Artūras Zaleckas pasidalino patarimais, kaip gyventojams apsiginti nuo puolančio šuns.

„Neturėtų būti tokios progos, kad reiktų gintis, nes mes visi gyvename mieste ir jeigu tu turi agresyvų šunį, tu privalai jį valdyti ir už jį atsakyti. Lygiai taip pat kaip savigynai naudojamas ginklas, juk nevaikštom ir nemosikuojam juo visur. Kaip atsiranda benamiai šunys? Tai priklauso nuo mūsų, juk šunys nelaukiniai padarai, žmonės juos išmeta į gatvę“, – sakė kinologas.

Vis dėlto, jeigu atsidūrėte situacijoje, kurioje reikia gintis nuo šunų, reikia žinoti, kad gauja yra labai pavojinga: „Ji yra nenuspėjama, nes tu negali išlaikyti tokios savitvardos. Geriausiai būtų eiti ir nekreipti į juos dėmesio ir kuo mažiau bijoti, nors, aišku, čia lengviau pasakyti, nes žmogui kyla adrenalinas. Tai yra mirties kvapas ir šunys labai gerai jaučia tą kvapą, juk vilkas pjauna sergantį elnią, tą, kuris labiausiai bijo. Svarbu yra nebėgti, bet stoti irgi negali, nes šunys los ir lauks kažkokio judesio iš tavęs. Tiesiog reikia ramiai eiti.“

Jeigu tenka susidurti su vienu agresyviu šunimi, situacija yra daug paprastesnė ir nuo jo apsiginti nėra labai sunku, tačiau reikia žinoti tam tikras taisykles.

„Jeigu vaikas eina iš mokyklos, reikia nusiimti kuprinę ir atkišti į tą pusę, kur stovi šuo. Jam tas daiktas kels baimę, galbūt porą kartų stuktels nosimi ir galiausiai pasitrauks, jeigu važiuojama su dviračiu, iš viso puiku: nulipai ir stumkis vedinas tuo dviračiu ta puse, kur šuo loja. Tačiau vėl negalima bėgti. Jeigu aš matyčiau šunų gaują, niekada ten neeičiau, tiesiog apeičiau tą teritoriją, taip pat ir aplink didelį šunį. Kam provokuoti tą žvėrį“, – kalbėjo A. Zaleckas.

Vienas dažniausių mitų, kad prieš šunį galima panaudoti ir fizinę jėgą, pavyzdžiui, jeigu įsikando į ranką, trenkti į nosį arba duri į akį, tačiau kinologas juos neigia: „Tai yra pasakų pasakos. Be abejo, jeigu tu ginkluotas dviem lazdomis, tu apsiginsi nuo šuns, tačiau mes kalbame apie visai nepasiruošusį žmogų. Ir durti į nosį, į akį, manyčiau, kad tai yra paistalai. Tu gali riktelti ant jo, kad išsigąstų. Priimti kažkokią pozą, truputėlį pakelti rankas į viršų, kai jau nėra kitos išeities. Jeigu tu tiki, kad gali jį išgąsdinti, gali tai bandyti, bet jeigu tavo rėkimas prilygs viščiuko cypsėjimui, tai dar labiau audrins tą šunį. Jeigu tai vaikas, siūlyčiau šauktis pagalbos, bet ne visiems žmonėms, nes dažnai, kai šauki į mases, niekas nepadeda, o į kokį nors vieną asmenį.“

Gyventojai skundžiasi, kad šunų gauja puola ne juos, o jų augintinius. Kinologo teigimu, savo augintinio apginti nepavyks, o tai darydamas galite nukentėti ir pats.

„Neįmanoma apginti savo augintinio nuo tokios gaujos. Tas augintinis ant pavadžio vedamas dar labiau draskosi, loja, nes jis jaučia pavadį ir jaučiasi labai drąsus. Po to žmogus ima ant rankų savo gyvūną ir viskas pasibaigia tuo, kad kramto ne tik šunį, bet ir patį žmogų. Svarbiausia yra neiti ten ir iškviesti tarnybas, kad tuos šunis sugaudytų“, – pasakojo A. Zaleckas.

Anot pašnekovų, ašarinės dujos nėra veiksmingos. Jie sako, kad tokių dujų flakonėliai nuo puolančio šuns dažniausiai neapsaugo, o ir internete yra aprašomos istorijos, kai toks būdas nepadėjo. Reikėtų neprovokuoti gyvūno ir vengti kontakto su juo, ramiai reaguoti į šuns lojimą ir nedaryti staigių judesių. Apie gyvenamosiose teritorijose pastebėtus bešeimininkius gyvūnus reikėtų pranešti atitinkamai savivaldybei. Savivaldybių kontaktus galite rasti internete, adresu http://www.lsa.lt/lt/nariai-savivaldybes.

Aut. teisės: Grynas.lt
Grynas.lt
Autoriai: Birutė Davidonytė

(57)
(35)
(22)

Komentarai (64)