Rusija kasmet netenka apie 80 tūkst. piliečių dėl priežasčių, susijusių su alkoholio vartojimu  (13)

Rusijoje kasmet miršta maždaug 80 tūkst. žmonių, susirgę ligomis, susijusiomis su alkoholio vartojimu, pranešė šalies federalinės vartotojų teisių gynimo priežiūros vadovas, vyriausiasis valstybinis sanitarijos gydytojas Genadijus Oniščenka.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Radijo stoties „Echo Moskvy“ laidoje sekmadienį jis sakė, kad Rusijoje yra 2,2 mln. alkoholikų ir daugiau kaip 500 tūkst. „smarkiai girtaujančiųjų“, kurie jau nebegali apsieiti be alkoholio, bet jiems dar nenustatytas alkoholizmas.

„Maždaug 75–80 tūkst. žmonių per metus mes netenkame dėl mirčių, susijusių su alkoholio vartojimu“, – sakė G.Oniščenka.

„Kas yra 75 tūkstančių? Tai faktiškai dvi Čiukčių autonominės apygardos“, – sakė vartotojų teisių gynimo priežiūros vadovas. Jis pridūrė, kad apsvaigus nuo alkoholio Rusijoje padaroma 30–40 proc. kelių ir transporto taisyklių pažeidimų.

Pasak V.Oniščenkos, iš beveik 80 tūkst. kasmet mirusiųjų nuo alkoholio vartojimo 25 tūkst. mirė nuo širdies ligų, o dar 25 tūkst. atsitiktinai apsinuodiję alkoholiu. Be to, 13 tūkst. žmonių kasmet miršta nuo alkoholio sukeltų kepenų ligų, 4 300 žmonių – nuo lėtinio alkoholizmo, o 2 700 – nuo alkoholio sukeltų nervų sistemos sutrikimų.

G.Oniščenka pasiūlė atgaivinti Sovietų Sąjungoje buvusią priverstinio gydymo nuo alkoholizmo sistemą.

„Reikia atidaryti“, – pareiškė G.Oniščenka, kalbėdamas apie būtinybę atkurti gydomuosius darbo profilaktoriumus, ir pridūrė, kad atkurti juos Rusijoje dabar yra visos galimybės.

„Mes turime visas galimybes, mes labai turtinga šalis“, – sakė vartotojų teisių gynimo priežiūros vadovas. – „Reikalinga, ir, ačiū Dievui, dabar yra, politinė valia. Ir šią politinę valią profesionalai turi patvirtinti ne greitai praeinančiais, o realiais siūlymais“.

Pasak jo, gydomieji darbo profilaktoriumai Sovietų Sąjungoje buvo pradėti steigti 1972 metais. „Vienu tarpu jie suvaidino savo vaidmenį. Po to jie buvo uždaryti“, – sakė G.Oniščenka.

Aut. teisės: 15min.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (13)