Kažkas nutiko tarp Kinijos ir Rusijos: Xi Jinpingas ignoravo vakarienę su Putinu, visiškai pasikeitė pokalbių tonas  ()

Xi Jinpingas ignoravo vakarienę su Putinu SCO viršūnių susitikime – žiniasklaida sužinojo priežastį.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2022-09-17 Kažkas nutiko tarp Kinijos ir Rusijos: Xi Jinpingas ignoravo vakarienę su Putinu, visiškai pasikeitė pokalbių tonas  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kinijos lyderis Xi Jinpingas nedalyvavo bendroje vakarienėje, kurioje dalyvavo 11 valstybių vadovų Samarkande.

Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos viršūnių susitikimo metu ekspertai pastebėjo Maskvos ir Pekino santykių „atšalimą“. Rusijos ir Kinijos vadovų prezidentai surengė dvišalį susitikimą, tačiau po jo pasisakymai buvo sausi ir santūrūs, ko anksčiau nebuvo pastebėta.

Penktadienį, rugsėjo 16 d., tapo žinoma, kad Kinijos lyderis Xi Jinpingas nedalyvavo bendroje vakarienėje su SCO valstybių narių vadovais Samarkande, Uzbekistane. Jo nebuvo grupinėse nuotraukose, kai prie stalo prisėdo šalių lyderiai, įskaitant diktatorių Putiną ir Turkijos lyderį Recepą Tayyipą Erdoganą.

 

„Reuters“ išsiaiškino Xi Jinpingo „pravaikštų“ priežastį. Kinijos delegacija tai argumentavo COVID-19 politika. Jie priminė, kad Kinijos prezidentas pirmą kartą išvyko už KLR ribų nuo pandemijos pradžios, todėl buvo santūrus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(46)
(2)
(44)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()