Microsoft išbandys prenumeruojamos Windows OS koncepciją  (4)

Apžvalgininkė Mari Joe Folie, turinti savų šaltinių kompanijoje Microsoft, toliau seka, kaip vyksta operacinės sistemos Windows Treshold (Windows 9) kūrimo darbai. Viename iš savo straipsnių ji kalba apie platformos ateitį ir koncepciją „Windows as a Service“, t.y. galimybę, jog Windows gali tapti prenumeruojamu produktu, o ne vienkartiniu pirkiniu, kaip būdavo iki šiol.

Ekspertė neabejoja, kad naujoje operacinėje sistemoje atsiras glaudi integracija su tokiomis Microsoft tarnybomis, kaip „debesų“ talpykla OneDrive, VoIP tarnyba Skype, galbūt – Oulook.com ir Azure.

Dabar kyla nemažai kalbų apie dar didesnį žingsnį į priekį, lyginant su prieš tai buvusiomis Windows versijomis, t.y. Windows 9 gali būti platinama kaip mokama prenumerata. Tokią galimybę kūrėjai jau išbandė su biuro programų paketu Office 365.

Šaltinio teigimu, šiuo metu Microsoft neturi konkrečių planų dėl prenumeruojamos Windows platformos, nors tokių idėjų tarp Microsoft vadovybės iškėlimo galimybė yra visai reali.

Reikia prisiminti, kad paprastai klausimai apie kainas ir įvairias operacinės sistemos versijas išsprendžiami galutinėje produktų kūrimo stadijoje, todėl laiko kompanija Microsoft dar turi.

Šiandien koncepcija „Windows as a Service“ atspindi Microsoft planus dėl vartotojiškų Windows operacinių sistemų aprūpinimo įvairiais atnaujinimais. Pastarieji bus skirti įvairioms vartotojų grupėms, kartu bus naudojama telemetrija ir kiti vartotojų nuomonių rinkimo būdai, kurie leis nustatyti, kokie atnaujinimai buvo sėkmingi, o kokių apskritai nevertėjo išleisti.

Pažintinė Windows Treshold versija, kuri pasirodys rugsėjo 30 d., reikalaus iš vartotojo sutikimo, jog operacinė sistema bus atnaujinama automatiškai, nors kai kurie ekspertai tikisi, jog priverstinis atnaujinimas bus tik viena iš pasirinkimo galimybių.

Atnaujinimų politika priklausys ir nuo to, kokiame įrenginyje veikia Windows Treshold. Taip Microsoft galės maksimaliai išplėsti sistemos testavimą įvairiausiose aparatinėse konfigūracijose. Ar toks atnaujinimų metodas išliks ir po galutinės Windows Treshold (Windows 9) versijos pasirodymo, kol kas neaišku.

FACEIT.LT – IT Naujienos

Aut. teisės: Faceit.lt

(1)
(1)
(0)

Komentarai (4)