[Žinios trumpai] Sensacinga informacijas iš JAV žvalgybos: Rusija visiškai slapta į Vakarus siunčia astronomines sumas pinigų, skelbiama, kam jie naudojami ()
Žurnalistų teigimu, nuo 2014 metų Rusijos Federacija pradėjo plačią veiklą siekdama papirkti politikus ne tik Vakaruose, bet ir visame pasaulyje. Kremlius veikė per FSB, taip pat padedamas ambasadorių ir užsienio reikalų ministerijos pareigūnų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Amerikos žvalgyba išsiaiškino, kad nuo 2014 metų Rusijos Federacija slapta moka Vakarų politikams. Maskva kyšininkavimui išleido mažiausiai 300 milijonų dolerių, kurie nukeliavo į partijų ir jų kandidatų sąskaitas. Apie tai rašo „The Washington Post".
Medžiagoje rašoma, kad Maskva savo slaptai kampanijai, siekdama susilpninti demokratines institucijas Vakaruose ir propaguoti savo interesus, planuoja išleisti daugiau šimtų milijonų dolerių.
Aukštas JAV pareigūnas, kurio pavardė neskelbiama, Baltuosiuose rūmuose nusprendė išslaptinti kai kurias tyrimo išvadas, siekdamas atremti Rusijos Federacijos gebėjimą daryti įtaką Vakarų politikai. Pareigūno teigimu, žvalgyba gali atskleisti korumpuotus politikus.
Straipsnyje taip pat įvardintos šalys, į kurias Kremlius siuntė pinigus, įskaitant Albaniją ir Juodkalniją. Be to, politikai buvo papirkti ne tik Europoje, bet ir kitose pasaulio šalyse, pavyzdžiui, Ekvadore ir, tikėtina, Madagaskare. Taip pat sąraše yra viena Azijos šalis, kurią pareigūnas įvardinti atsisakė.
Pranešama, kad šioje šalyje Rusijos ambasadorius vienam kandidatų į prezidentus atidavė milijonus dolerių grynaisiais.
Svarbu, kad Amerikos žvalgybos ataskaitoje tokia Rusijos Federacijos veikla JAV neužsimenama.
Žurnalistai rašo, kad JAV Valstybės departamentas daugiau nei 100 šalių ambasadoms išsiuntė dokumentą, kuriame aprašoma tariama Rusijos veikla. Jame taip pat aprašomi žingsniai, kurių gali imtis JAV ir sąjungininkės, siekdamos atremti Maskvos veiksmus. Tarp jų – naujos sankcijos, taip pat draudimai keliauti ir tariamų Rusijos šnipų išsiuntimas.
Pranešime taip pat minimi Rusijos oligarchai, tokie kaip Jevgenijus Prigožinas ir Aleksandras Babakovas. Pirmasis buvo apkaltintas kišimusi į 2016 metų JAV rinkimus, taip pat ryšius su „Wagnerio” PMC. Manoma, kad antrasis finansuoja kraštutinių dešiniųjų pajėgas Prancūzijoje.
Ataskaitoje teigiama, kad Maskva naudojo kriptovaliutas, grynuosius pinigus ir dovanas formuoti politiniams įvykiams kitose šalyse. Ji taip pat veikė per savo ambasadas ir Užsienio reikalų ministerijos pareigūnus.
„Ateinančiais mėnesiais Rusija gali vis labiau pasikliauti savo slaptos įtakos priemonėmis, įskaitant slaptą politinį finansavimą, Centrinėje ir Pietų Amerikoje, Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje, siekdama pakenkti tarptautinių sankcijų veiksmingumui ir išlaikyti savo įtaką šiose šalyse", – rašoma pranešime.
Tuo pačiu metu, kaip žurnalistams sakė anoniminis pareigūnas, tai gali būti tik ledkalnio viršūnė.