Tarptautinis skandalas Slovakijoje: skelbiama, kas nutiko su vokiška Ukrainos karine technika ()
Žurnalistų teigimu, Slovakija importo taisykles aiškina taip, kad už karinės technikos importą iš Ukrainos reikia mokėti mokesčius, nes šalis nepriklauso ES.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vokietija Ukrainai perdavė MLRS MARS II ir savaeigius pabūklus PzH 2000 bei nemažai kitos įrangos. Pagal susitarimus ji turėjo būti remontuojama Slovakijoje, tačiau tai neįvyksta dėl mokestinio ginčo. Apie tai praneša „Suddeutsche Zeitung“.
Vokietijos vyriausybė finansavo remonto centro statybą netoli Michalovtsy miesto, 25 km nuo sienos su Ukraina. Pagal sutartį centras priklauso gynybos koncernui KNDS, tačiau finansuojamas Vyriausybės. Koncernas turi taisyti ir prižiūrėti šias mašinas:
- „Gepard“
- „Marder“
- „Leopard“ tankus
- MARS II
- PzH 2000
|
Tačiau straipsnyje pažymima, kad buvo atvejis, kai MARS II kelias savaites įstrigo pasienyje dėl to, kad Slovakija reikalauja mokėti mokesčius. Dėl to technika per Lenkiją buvo išsiųsta remontuoti į Vokietiją – tai papildomi 2000 km.
Slovakija Europos mokesčių taisykles interpretuoja taip, kad reikia mokėti importo mokesčius iš Ukrainos, nes ji nėra ES narė. Taigi remonto kaina bus daug brangesnė. Kartu žurnalistai pastebi, kad po Vokietijos gynybos ministro Boriso Pistoriuso ir Slovakijos gynybos ministro Jaroslavo Nagio pokalbių yra ženklų, jog situacija greitai pasikeis.
Europos koncernas KNDS ir slovakų firma „Konštrukta“ greičiausiai pasirašys sutartį dėl importo lengvatų dėl karo Ukrainoje.