[Žinios trumpai] Slaptas šaltinis Turkijai pervedė net 24 milijardus dolerių - yra tik vienas įtariamasis, tai paaiškintų Turkijos žaidimą  (5)

Turkijos centrinis bankas iš slapto šaltinio gavo rekordinius 24 mlrd. USD, ekspertai įtaria Rusiją.


Ziraat Bank
Ziraat Bank
© A.Savin | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ankara_asv2021-10_img23_Ziraat_Bank_Museum.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Turkijos ekonomika šiandien išgyvena sunkius laikus. Situaciją pagerinti padėjo 24 mlrd. JAV dolerių, kuriuos į šalį investavo nežinomas užsienio šaltinis.

Tikriausiai kalbame apie Rusijos pinigus. Apie tai praneša įtakingas leidinys „The Financial Times".

Turkijos centrinis bankas pranešė apie rekordines per pastaruosius 40 metų finansines įplaukas iš išorės. Per pastaruosius 7 mėnesius į šalį aktyviai patenka pinigai, kai tarp Rusijos Federacijos ir Ukrainos vyksta karas. Lėšų šaltinis laikomas paslaptyje.

Iš Vokietijos ir 2 kartus pigiau nei Lietuvoje universalus 2G/3G/4G LTE ryšio kartotuvas: „Viskas super, greitai pajungiau ir automatiškai pagavo 3G ryšį“
4110

2 kartus pigiau nei Lietuvoje

Iš Vokietijos

Ribotas kiekis

Galioja iki 2022-09-30

2G/3G/4G LTE ryšio kartotuvas

Išsamiau

Tačiau, ekspertų teigimu, tai gali būti Rusijos Federacija. Faktas, jog rusiški pinigai Vakaruose nebetinkami dėl agresyvios Kremliaus politikos. Ankara pasinaudojo apgailėtina Maskvos padėtimi ir pradėjo aktyviai su ja užmegzti glaudžius prekybos ryšius. Iš tikrųjų Turkija tapo viena iš pagrindinių Rusijos Federacijai įvestų sankcijų naudos gavėjų. Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas neskuba nurodyti papildomų lėšų šaltinio, pažymėdamas tik tiek, kad tai kelios „draugiškos šalys". Jis taip pat patikslino, kad gauti pinigai leidžia Turkijai „jaustis patogiau".  

 

Svarbu pažymėti, kad Turkija šiuo metu patiria rimtų ekonominių problemų. Šalies biudžeto deficitas 2022 metais jau viršijo 36,7 mlrd. JAV dolerių, infliacija priartėjo prie 80 proc., išaugo iš šalies kapitalo nutekėjimas. O pinigai iš slapto šaltinio šioje situacijoje šaliai pravertė.

„Atrodo, kad R. T. Erdoganas rado mažą pagalbininką. Arba pagalbininkų”, – sako ekspertai.

 

Aut. teisės: MTPC
MTPC
(15)
(44)
(-30)

Komentarai (5)

Susijusios žymos: