„Windows 8“ nebeliks „Start“ mygtuko  (16)

Nuo 1995 metų „Windows“ operacinėse sistemose naudoto „Start“ mygtuko „Windows 8 Consumer Preview“ versijoje nebeliko. Tai atskleidė svetainėje „PCBeta.com“ paskelbtos naujausios preliminarios „Windows 8“ versijos „Consumer Preview“ (sąranka 8220) ekrano nuotraukos, pranešė portalas „ZDNet“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kol kas neaišku, ar „Microsoft“ pašalino tokią įprastą „Start“ mygtuko funkciją iš „Windows 8“ siekdama tik sužinoti naudotojų reakciją, ar firminio paleisties mygtuko atsisakyta visiems laikams.

„ZD Net“ šaltinių žiniomis, teisingesnis yra antrasis variantas: „Start“ mygtuko  „Windows 8“ operacinėje sistemoje esą tikrai nebebus, jį pakeis kairiajame apatiniame ekrano kampe atsirasianti interaktyvi sritis, siūlysianti „Start“ mygtuko funkcionalumą. „Microsoft“ atstovai „Start“ mygtuko likimo nekomentuoja, sakoma pranešime.

Pirmojoje viešoje „Windows 8“ „beta“ versijoje, pasirodžiusioje praeitą rugsėjį, „Start“ mygtukas buvo, nors jo funkcijos buvo šiek tiek pakeistos lyginant su „Windows 7“. Tada jis suteikė galimybę persijungti tarp tradicinės „Windows“ vartotojo sąsajos ir naujosios grafinės „Metro“ aplinkos.  Naujausioje „Windows 8“ sąrankoje 8220 persijungti į norimą vartotojo sąsajos tipą galima dviem būdais:  naudojant „Windows“ mygtuką klaviatūroje, klavišų junginiu „Ctrl+Esc“ ar nukreipus pelės žymeklį į apatinį kairijį ekrano kampą. „Start“ mygtuko užduočių juostoje neliko.

„Start“ mygtukas pirmą kartą buvo įdiegtas 1995 metais pasirodžiusioje „Windows 95“ OS. Naudojantis šia funkcija buvo galima pamatyti neseniai naudotų dokumentų sąrašą, leisti norimas programas, keisti OS valdymo parinktis. Vėliau „Start“ mygtuko išvaizda buvo šiek tiek pakeista: „Windows Vista“vietoj užrašo „Start“ ant mygtuko buvo pavaizduotas rutuliukas su „Windows“ logotipu.

Programuotojams skirta „Windows 8“ versija buvo pristatyta praėjusių metų rudenį, o naujausia šios OS „beta“ versija, pavadinta „Consumer Preview“, turėtų pasirodyti šio mėnesio pabaigoje.

Aut. teisės: TV3
TV3
(0)
(0)
(0)

Komentarai (16)

Susijusios žymos: